Що потрібно для оформлення нотаріальної заяви?
Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) потрібно особисто прибути до ГКУ в Неаполі у години, визначені для прийому громадян, і надати:
Для оформлення нотаріальної довіреності потрібно надати:
Спрощення порядку вчинення нотаріальних дій
Генеральне консульство запроваджує прийом громадян для вчинення нотаріальних дій за посиланням https://online.mfa.gov.ua
У заяві, як на реєстрацію в електронній черзі, так і в разі альтернативної заявки на вчинення нотаріальної дії необхідно обов’язково вказати прізвище, ім’я та по батькові заявника та контактний номер телефону.
Для бажаючих спростити оформлення заяв та довіреностей, існує можливість самостійно підготовити проекти документів:
Завантажте зразок необхідного документу за посиланням
01.dovirenist-na-rozporyadzhennya-zemdilyankoyu.doc - https://docs.google.com/document/d/1jthcP-yVr8nSRVOzrSQu_rMM7hBgTBzS
02.dovirenist-na-rozroryadzhennya-avtomobilem.docx - https://docs.google.com/document/d/1f7s-8kWk0S0qpal7vR66Cx_pMX3djqUd
03.dovirenist-zrazok-pensiya.docx - https://docs.google.com/document/d/19DPyceNzkO2hHb4Piuj3MkMGC1__Vqd9
04.dovir-predstavnv-sudi.doc - https://docs.google.com/document/d/1As-S-EWIDdTXzfZKudwahtYRSwyg3NVS
05.zayava-na-priynyattya-spadshchini.docx - https://docs.google.com/document/d/1CWCJ3-Rgq0L2Gx0sTyWKSO3vdjFlTav9
06.zayava-vidmova-spadshchina.docx - https://docs.google.com/document/d/1GXLvT3NVKiFjkwUGBu3UtOkMx-qdWPBj
07.zayava-zgoda-na-reestratsiyu.doc - https://docs.google.com/document/d/10Zjnby_HAfj9egqfM1V1jjUgi8_f1p2I
08.zrazok-dovirenosti.docx - https://docs.google.com/document/d/1vuXpWApC7xs67yFi-O9WEmwHEutxJcGO
09.zrazok-dozvil-pasport.docx - https://docs.google.com/document/d/1iczG8j2SSmt9eMvkX-fh5jVHvjYVe_GG
10.zrazok-dozvil-viizd-ditina.doc - https://docs.google.com/document/d/1NzRq1BqyxFouofCEUJxdIceDES-QBtjX
11.zrazok-zgoda-na-pridbannya-prodazh-nerukhomosti.docx - https://docs.google.com/document/d/1aV5Jg0ewyjF0kR1DFgs9nQ3Czg6Traj5
Для цього потрібно обрати дію, яка Вам потрібна (доручення та/або заява). Звертаємо увагу, що у разі оформлення доручення необхідно обов’язково оформити також заяву /посилання/ для реєстрації довіреності у єдиному державному реєстрі, яка оформлюється безпосередньо у консульстві.
2. Заповніть у завантажений документ свої анкетні дані та потрібну інформацію.
3. Заповніть заяву на вчинення нотаріальної дії /посилання/.
4. Надішліть заповнені заяву та документ у форматі WORD на електронну пошту gc_itn.mfa.gov.ua. Після отримання та перевірки документів, ми зв’яжемося з Вами для узгодження дати та часу прибуття до консульства.
5. Якщо Ви не можете надіслати документи електронною поштою, Ви можете записати на флеш-накопичувач заяву і документ та принести у день вчинення консульської дії. У такому випадку потрібно записатися на прийом за допомогою електронної черги.
6. Під час особистого прийому в Генконсульстві заявник повинен пред’явити свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон або паспорт громадянина України (внутрішній паспорт-книжка або ІD-картка), копії паспортних документів сторін – учасників нотаріальної дії, їх ідентифікаційні коди, а також інші можливі допоміжні документи чи їх копії за потребою (витяги з реєстрів нерухомого/рухомого майна, заповіти тощо).
Додатково повідомляємо:
Порядок вчинення нотаріальних дій визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.
Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.
Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу у години прийому відвідувачів.
Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У цьому випадку необхідно повторно здійснити попередній запис на прийом і призначити нову дату вчинення нотаріальної дії.
Довіреності, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи.
Консульська посадова особа не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам чинного законодавства України, можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.
Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна також мати принаймні копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт тощо).
Згідно чинного законодавства у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності. З огляду на відсутність доступу закордонних консульських установ України до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до більшості посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консул окремо засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей.
Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, довірителю необхідно надати свій закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації в Україні.
При посвідченні довіреностей майнового характеру враховується, ким довірена особа доводиться особі, яка видає довіреність (довірителю).
Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про переміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф.
Наприклад: посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном (крім транспортних засобів) дітям, другому з подружжя, батькам коштує 28 євро, іншим особам – 55 євро.
Будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей. У зв’язку з відсутністю у закордонних дипломатичних установ доступу до згаданого реєстру, підпис заявника на заяві про реєстрацію довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей повинен бути нотаріально посвідчений.
Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становить 18 євро.
Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) – 18 євро.
В разі відсутності паспорта всі дані вносяться у довіреність з Ваших слів. За Вашим бажанням та, у разі наявності відповідних копій, у довіреність буде внесено дані інших паспортів.
Останнім часом почастішали випадки, коли банківські установи в Україні вимагають внесення в довіреність даних паспорта, який було зазначено у договорі між Вами та банком на відкриття рахунку/вкладу. Врахуйте це при підготовці до оформлення такої довіреності.
Відповідно до чинного законодавства Ви протягом 6 місяців від дня смерті спадкодавця маєте подати нотаріально засвідчену заяву про прийняття або про відмову від прийняття спадщини. Цю заяву можна зробити в консульстві та потім передати нотаріусу в Україні, який веде спадкову справу.
У разі, якщо Ви хочете зареєструвати на своє ім’я спадкове майно, продати або подарувати його комусь ще, разом із заявою ви можете оформити відповідну довіреність.
З юридичної точки зору слово «переписати» у більшості випадків означає дарування або продаж майна. Для того, щоб це зробити, потрібно підписати договір дарування або купівлі-продажу, відповідно. Кожен з цих договорів підписується у нотаріуса за місцем знаходження нерухомого майна, тобто в Україні.
Якщо Ви або та людина, якій Ви даруєте майно (яка дарує Вам майно) не може поїхати в Україну, потрібно оформити довіреність. Окрім стандартних даних у такій довіреності обов’язково вказуються відомості про майно та особу, якій Ви даруєте майно (яка дарує Вам майно).
Громадяни України в’їжджають на її територію без будь-яких обмежень, відтак дозвіл на в’їзд в Україну дитині не потрібен.
Виїзд з України регулюється Правилами перетинання державного кордону України. Ними, зокрема, передбачено, що:
a) дозвіл потрібний тільки дітям до 16 років, діти від 16 до 18 років можуть їхати самостійно;
b) дозвіл оформлюється у вигляді нотаріально посвідченої заяви, яку Ви можете зробити в консульстві;
c) дозвіл не потрібен, якщо інший з батьків – іноземець (наприклад, італієць/італійка), а також в інших більш специфічних випадках;
d) якщо обидва з батьків не можуть поїхати з дитиною, дозвіл можна оформити на будь-яку повнолітню особу, для цього в заяві вказуються її дані (документи від неї не потрібні).
Крім цього, авіакомпанії можуть надати послуги супроводу пасажирів, які досягли 12 років та подорожують самостійно. У цьому випадку батьки теж мають дати дозвіл, зазначивши назву авіакомпанії. Проконсультуйтеся з авіакомпанією перш ніж робити такий дозвіл.
Чинне українське законодавство не передбачає довіреність на управління транспортними засобами.
Проконсультуйтеся з Державною прикордонною службою України, Державною податковою службою України та Національною Поліцією щодо ввезення та користування Вашим транспортним засобом в Україні.
По-перше, перевірте зміст довіреності. Чи зазначено в ній «оформлювати та отримувати належну мені пенсію»?
По-друге, перевірте термін дії довіреності, можливо вона вже не дійсна.
По-третє, справа може бути не в самій довіреності. За законом кожен рік людина, яка оформила довіреність на отримання її пенсії, має подати до відділення Пенсійного фонду нотаріальну заяву про поновлення виплати пенсії за довіреністю. Таку заяву можна написати в консульстві.
В дипломатичних представництвах і консульських установах України за кордоном апостиль в такому випадку не проставляється.
У залежності від виду документу штамп «Апостиль» проставляється:
Штамп «Апостиль» в Італії на документах РАГС, а також медичних, навчальних документах проставляється у відділеннях легалізації Префектур (Prefettura), а на судових або нотаріальних документах - у прокуратурах при судах (Procura della Repubblica presso il Tribunale) за місцем видачі італійського документа.
ЧИННІСТЬ В УКРАЇНІ ОФІЦІЙНИХ ІТАЛІЙСЬКИХ ДОКУМЕНТІВ ТА ЧИННІСТЬ В ІТАЛІЇ ОФІЦІЙНИХ УКРАЇНСЬКИХ ДОКУМЕНТІВ
Що робити, щоб офіційний італійський документ був чинний в Україні?
Щоб бути чинним в Україні, офіційний документ, виданий в Італії, повинен мати штамп «Апостиль», поставлений у компетентному органі Італії (у префектурі або суді), бути перекладений українською мовою – в Україні (перекладачем, відомим Посольству Італії в Україні або українському нотаріусу) або в Італії (перекладачем, відомим італійському суду, Посольству або Генеральному консульству України) зі штампом, що підтверджує правильність перекладу або справжність підпису, у відповідності до закону України про нотаріат.
Що робити, щоб офіційний український документ був чинний в Італії?
Щоб бути чинним в Італії, офіційний документ, виданий в Україні, повинен мати штамп «Апостиль», поставлений у компетентному органі України, бути перекладений італійською мовою – в Україні (перекладачем, відомим Посольству Італії в Україні або українському нотаріусу) або в Італії (перекладачем, відомим італійському суду, Посольству або Генеральному консульству України) зі штампом, що підтверджує правильність перекладу або справжність підпису.
В залежності від типу документу, щодо вимог до нього варто попередньо поцікавитися у державній структурі Італії, куди він подаватиметься.
Тариф за засвідчення в Генеральному Консульству України в Неаполі у день звернення підпису перекладача складає 18 євро.
Тариф за засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу (за сторінку) складає 37 євро.
Переклад свідоцтва про смерть, оформленого в Італії, ГКУ в Неаполі здійснює у день звернення рідних померлого або уповноважених ними осіб. Тариф складає 9 євро.