Порядок вчинення нотаріальних дій
Генеральне консульство України в Неаполі здійснює прийом громадян для вчинення нотаріальних дій, виключно, відповідно до запису в Е-Черзі МЗС за посиланням https://id.e-consul.gov.ua
Детальна інформація щодо роботи Е-черги МЗС знаходиться за посиланням - https://mfa.gov.ua/consul/forua/e-cherga
Як здійснити запис на оформлення довіреності?
Зайти за посиланням https://id.e-consul.gov.ua, вибрати країна «Італія» - установа «ГКУ в Неаполі» та обрати із випадаючого списку Майнова або Немайнова довіреність.
«Майнова довіреність», вартість якої 73 євро - обирається у разі оформлення довіреностей, які стосуються будь-якого належного Вам рухомого та нерухомого майна (квартир, будинків, земельних ділянок, банківський рахунків (окрім пенсійних), гаражів, нежитлових приміщень, оформлення спадщини, автомобілів тощо)
«Немайнова довіреність», вартість якої 46 євро - обирається у разі оформлення довіреностей, які стосуються соціальних виплат та отримання документів, а саме: отримання та оформлення пенсії, отримання та оформлення довідок, заяв, свідоцтв та витягів, зміна реєстрації місця проживання (прописки), представлення інтересів у податкових органах, Пенсійному фонді, судах, ЦНАПах, органах ДРАЦС тощо).
ПРОСИМО заздалегідь планувати Ваш візит до Генерального консульства та завчасно готувати перелік необхідних документів, заяв та копій документів (дивись нижче)! У разі ненадання необхідних документів, та їх копій, заявнику БУДЕ ВІДМОВЛЕНО у наданні консульської послуги! Просимо врахувати!!!
Необхідно особисто прибути до ГКУ в Неаполі і надати:
1. Ваш дійсний закордонний паспорт – оригінал, а також копію першої сторінки паспорту з персональними даними.
2. Копію Вашого внутрішнього паспорта (перша, друга сторінки, а також сторінка із місцем реєстрації в Україні (прописка). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії).
3. Копія/Номер Вашого ідентифікаційного коду (або копія). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії.
4. Копію внутрішнього паспорта особи, яку збираєтесь уповноважити на здійснення дій від Вашого імені (перша, друга сторінки, а також сторінка із місцем реєстрації в Україні (прописка). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії.
5. Копія/Номер ідентифікаційного коду уповноваженої особи (або копія). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії.
6. Дані/копії документів щодо майна, яке збираєтесь продати/подарувати/купити/надати право на користування (якщо квартира, то де саме знаходиться, якщо земельна ділянка, то потрібно обов’язково вказати її площу, кадастровий номер та розташування, якщо автомобіль – необхідна копія техпаспорта).
7. Платіжна/Банківська картка для сплати консульського збору – 46 або 73 євро ( у приміщенні Генконсульства через банківський термінал).
8. Заповнена заява на оформлення довіреності ( пустий бланк заяви за посиланням - https://docs.google.com/document/d/1rFujAQlouihKw0OBd8pmrFqmb7Ci-jnx/edit, зразки заповнення заяв на довіреність за посиланням - https://drive.google.com/drive/folders/1oTNiBdfValiholMjznUuST3_-5ZjJXRJ )
9. Якщо у Вас є зразок довіреності (повинен бути у форматі «WORD»/.doc), яку б Ви хотіли оформити, тоді зможете надіслати його на е-пошту безпосередньо під час прийому, у час відведений відповідно до Вашого запису у Е-Черзі МЗС.
10. Після отримання усього зазначеного переліку документів та інформації у час відведений Вам відповідно до Вашого запису в Е-Черзі МЗС, відповідальний співробітник Генконсульства видасть Вам довіреність.
ПРОСИМО заздалегідь планувати Ваш візит до Генерального консульства та завчасно готувати перелік необхідних документів, заяв та копій документів ! У разі ненадання необхідних документів, та їх копій, заявнику БУДЕ ВІДМОВЛЕНО у наданні консульської послуги! Просимо врахувати!!!
Зайти за посиланням https://id.e-consul.gov.ua, вибрати країна «Італія» - установа «ГКУ в Неаполі» та обрати із випадаючого списку Засвідчення вірності підпису на документах.
Засвідчення вірності підпису на документах, вартість якої 18 євро - обирається у разі оформлення заяв, які стосуються надання згоди на зміну реєстрації/реєстрацію місця проживання дитини, дозвіл на «прописку» третіх осіб у належному Вам нерухомому майні, дозвіл виїзд дитини з України за кордон, прийняття або відмова від спадщини, згода одного з подружжя на продаж/купівлю майна, нотаріально засвідчені заяви до органів ДРАЦС, судів, інших державних органів та заяви, які передбачають надання Вашої згоди/дозволу на здійснення будь-яких дій.
ПРОСИМО заздалегідь планувати Ваш візит до Генерального консульства та завчасно готувати перелік необхідних документів, заяв та копій документів (дивись нижче)! У разі ненадання необхідних документів, та їх копій, заявнику БУДЕ ВІДМОВЛЕНО у наданні консульської послуги! Просимо врахувати!!!
Що потрібно для засвідчення вірності підпису на документах (оформлення нотаріальної заяви)?
Необхідно особисто прибути до ГКУ в Неаполі у години, визначені для прийому громадян, і надати:
1. Ваш дійсний закордонний паспорт (або внутрішній у формі книжечки чи ID-картка) – оригінал, а також копії сторінки/сторінок паспорту з персональними даними.
2. Банківська картка для сплати консульського збору – 18 євро ( у приміщенні Генконсульства через банківський термінал).
3. У разі засвідчення справжності підпису на заяві про прийняття/відмову від спадщини – копія свідоцтва про смерть спадкодавця.
4. У разі засвідчення справжності підпису на заяві про надання згоди на виїзд дитини за кордон – копія закордонного паспорта дитини та копія свідоцтва про народження дитини, копія першої сторінки закордонного паспорта та інформацію щодо місця реєстрації в Україні (прописка) супроводжуючої особи.
5. У разі засвідчення справжності підпису на заяві про надання згоди одному з подружжя на продаж/купівлю майна в Україні – копію свідоцтва про шлюб.
ПРОСИМО заздалегідь планувати Ваш візит до Генерального консульства та завчасно готувати перелік необхідних документів, заяв та копій документів (дивись нижче)! У разі ненадання необхідних документів, та їх копій, заявнику БУДЕ ВІДМОВЛЕНО у наданні консульської послуги! Просимо врахувати!!!
Тарифи консульського збору за посиланням - https://naples.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/2800-consular-charges
Додатково повідомляємо:
Порядок вчинення нотаріальних дій визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.
Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.
Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу у години прийому відвідувачів.
Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У цьому випадку необхідно повторно здійснити попередній запис на прийом і призначити нову дату вчинення нотаріальної дії.
Довіреності, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи.
Консульська посадова особа не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам чинного законодавства України, можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.
Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна також мати принаймні копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт на автомобіль тощо).
Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?
Згідно чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може посвідчити довіреність від Вашого імені. З огляду на відсутність закордонних дипломатичних установ України доступу до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консул окремо засвідчує справжність підпису довірителя на Заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (ЄРД). Після отримання представником оригіналів довіреності та заяви про внесення цієї довіреності до ЄРД, представнику необхідно звернутися до державного або ж приватного нотаріуса в Україні з метою реєстрації довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей.
При посвідченні довіреностей майнового характеру враховується спорідненість довірителя. Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про зміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф.
Наприклад: посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном (крім транспортних засобів) дітям, другому з подружжя, батькам коштує 28 євро, третім особам – 55 євро.
Будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей.
У зв’язку з відсутністю у закордонних дипломатичних установ доступу до згаданого реєстру, підпис заявника на заяві про реєстрацію довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей повинен бути нотаріально засвідченим.
Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становить 18 євро.