Питання нотаріату
Опубліковано 22 березня 2023 року о 16:23

Порядок вчинення нотаріальних дій

Генеральне консульство України в Неаполі здійснює прийом громадян для вчинення нотаріальних дій, виключно, відповідно до запису в Е-Черзі МЗС за посиланням https://go.mfa.gov.ua/.

Оберіть зі списку: - Країна: «Італія» - Установа «ГКУ в Неаполі» - «Нотаріальні дії» – «Посвідчення довіреності» або «Засвідчення вірності підпису на заяві»


ПРОСИМО ЗВЕРНУТИ УВАГУ!!!


З 15.11.2023 було оновлено механізм авторизації під час запису до електронної черги (Е-Черги).

Задля покращення доступу до консульських послуг, Вашої безпеки та боротьби з кібершахрайством запис в Е-Чергу МЗС відбуватиметься за умови електронної

ідентифікації відвідувача, за допомогою е-підписів (на файловому, хмарному чи

інших захищених носіях), Дія.Підпис та BankID НБУ.

Електронна ідентифікація забезпечується через платформу ID.GOV.UA. Просимо Вас заздалегідь підготуватися до використання засобів електронної ідентифікації.

• Як авторизуватися на ID.GOV.UA, як створити Дія.Підпис та що таке BankID НБУ – Ви зможете дізнатися на відповідній сторінці порталу МЗС -  https://cutt.ly/queue-id

• Крім Е-Черги, електронний підпис також надасть Вам можливість користуватися величезним переліком електронних послуг Порталу Дія – https://diia.gov.ua !


 • Які документи потрібно подати для оформлення нотаріальної довіреності? Для оформлення довіреності потрібно особисто прибути до ГКУ в Неаполі і надати:                                                                            
 1. Ваш дійсний закордонний паспорт – оригінал, а також копію першої сторінки паспорту з персональними даними.
 2. Копію Вашого внутрішнього паспорта (перша, друга сторінки,  а також сторінка із місцем реєстрації в Україні (прописка). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії).
 3. Копія/Номер Вашого ідентифікаційного коду (або копія). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії.
 4. Копію внутрішнього паспорта особи, яку збираєтесь уповноважити подарувати (перша, друга сторінки,  а також сторінка із місцем реєстрації в Україні (прописка). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії.
 5. Копія/Номер ідентифікаційного коду уповноваженої особи (або копія). Інформація може бути зазначена з Ваших слів, але краще мати копії.
 6. Дані/копії документів щодо майна, яке збираєтесь продати/подарувати/купити/надати право на користування (якщо квартира, то де саме знаходиться, якщо земельна ділянка, то потрібно обов’язково вказати її площу, кадастровий номер та розташування, якщо автомобіль – необхідна копія техпаспорта).
 7. Платіжна/Банківська картка для сплати консульського збору – 46 або 73 євро ( у приміщенні Генконсульства через банківський термінал).
 8. Заповнена заява на оформлення довіреності ( пустий бланк заяви за посиланням - https://docs.google.com/document/d/1rFujAQlouihKw0OBd8pmrFqmb7Ci-jnx/edit, зразки заповнення заяв на довіреність за посиланням - https://drive.google.com/drive/folders/1oTNiBdfValiholMjznUuST3_-5ZjJXRJ )
 9. Якщо у Вас є зразок довіреності (повинен бути у форматі «WORF»/.doc) ,яку б Ви хотіли оформити, тоді  зможете надіслати його на е-пошту безпосередньо під час прийому, у час відведений відповідно до     Вашого запису у Е-Черзі МЗС.
 10. Після отримання усього зазначеного переліку документів та інформації у час відведений Вам відповідно до Вашого запису в  Е-Черзі МЗС, відповідальний співробітник Генконсульства видасть Вам довіреність.


 • Що потрібно для оформлення нотаріальної заяви (засвідчення справжності підпису на заяві)?  Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта, виїзд дитини з України за кордон, прийняття або відмова від спадщини, згода одного з подружжя на продаж/купівлю майна тощо)  потрібно особисто прибути до ГКУ в Неаполі у години, визначені для прийому громадян, і надати:
 1. Ваш дійсний закордонний паспорт (або внутрішній у формі книжечки чи ID-картка) – оригінал, а також копії сторінки/сторінок паспорту з персональними даними.
 2. Банківська картка для сплати консульського збору – 18 євро ( у приміщенні Генконсульства через банківський термінал).
 3. У разі засвідчення справжності підпису на  заяві про прийняття/відмову від спадщини – копія свідоцтва про смерть.
 4. У  разі засвідчення справжності підпису на заяві про надання згоди на виїзд дитини за кордон – копія закордонного паспорта дитини та копія свідоцтва про народження дитини, копія першої сторінки закордонного паспорта  та інформацію щодо місця реєстрації в Україні (прописка) супроводжуючої особи.
 5. У разі засвідчення справжності підпису на заяві про надання згоди одному з подружжя на продаж/купівлю майна в Україні – копію свідоцтва про шлюб.

  Тарифи консульського збору за посиланням - https://naples.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/2800-consular-charges


Додатково повідомляємо:

Порядок вчинення нотаріальних дій визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.

Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу у години прийому відвідувачів.

Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У цьому випадку необхідно повторно здійснити попередній запис на прийом і призначити нову дату вчинення нотаріальної дії.

Довіреності, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи.

Консульська посадова особа не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам чинного законодавства України, можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.

Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна також мати принаймні копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт на автомобіль тощо).

 • Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може посвідчити довіреність від Вашого імені. З огляду на відсутність закордонних дипломатичних установ України доступу до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консул окремо засвідчує справжність підпису довірителя на Заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (ЄРД). Після отримання представником оригіналів довіреності та заяви про внесення цієї довіреності до ЄРД, представнику необхідно звернутися до державного або ж приватного нотаріуса в Україні з метою реєстрації довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей.


 • Скільки коштує посвідчення довіреності та засвідчення підпису на заяві?

При посвідченні довіреностей майнового характеру враховується, ким довірена особа доводиться особі, яка видає довіреність (довірителю).

Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про переміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф.

Наприклад: посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном (крім транспортних засобів) дітям, другому з подружжя, батькам коштує 28 євро, третім особам – 55 євро.

Будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей. У зв’язку з відсутністю у закордонних дипломатичних установ доступу до згаданого реєстру, підпис заявника на заяві про реєстрацію довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей повинен бути нотаріально посвідчений.

Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становить 18 євро.

Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо)  18 євро.

 • У мене немає копії паспорта особи, на яку я даю довіреність.

В разі відсутності паспорта всі дані вносяться у довіреність з Ваших слів. За Вашим бажанням та, у разі наявності відповідних копій, у довіреність буде внесено дані інших паспортів.

Останнім часом почастішали випадки, коли банківські установи в Україні вимагають внесення в довіреність даних паспорта, який було зазначено у договорі між Вами та банком на відкриття рахунку/вкладу. Врахуйте це при підготовці до оформлення такої довіреності.

 • Мені треба прийняти спадщину, але поїхати в Україну я не можу. Що робити?

Відповідно до чинного законодавства Ви протягом 6 місяців від дня смерті спадкодавця маєте подати нотаріально засвідчену заяву про прийняття або про відмову від прийняття спадщини. Цю заяву можна зробити в консульстві та потім передати нотаріусу в Україні, який веде спадкову справу.

У разі, якщо Ви хочете зареєструвати на своє ім’я спадкове майно, продати або подарувати його комусь ще, разом із заявою ви можете оформити відповідну довіреність.

 • Мені потрібно переписати квартиру (будинок, землю, інше нерухоме майно), яка знаходиться в Україні, на мого родича.

З юридичної точки зору слово «переписати» у більшості випадків означає дарування або продаж майна. Для того, щоб це зробити, потрібно підписати договір дарування або купівлі-продажу, відповідно. Кожен з цих договорів підписується у нотаріуса за місцем знаходження нерухомого майна, тобто в Україні.

Якщо Ви або та людина, якій Ви даруєте майно (яка дарує Вам майно) не може поїхати в Україну, потрібно оформити довіреність. Окрім стандартних даних у такій довіреності обов’язково вказуються відомості про майно та особу, якій Ви даруєте майно (яка дарує Вам майно).

 • Хочу зробити «доручення на дитину», щоб вона поїхала в Україну/виїхала з України.

Громадяни України в’їжджають на її територію без будь-яких обмежень, відтак дозвіл на в’їзд в Україну дитині не потрібен.

Виїзд з України регулюється Правилами перетинання державного кордону України. Ними, зокрема, передбачено, що:

a) дозвіл потрібний тільки дітям до 16 років, діти від 16 до 18 років можуть їхати самостійно;

b) дозвіл оформлюється у вигляді нотаріально посвідченої заяви, яку Ви можете зробити в консульстві;

c) дозвіл не потрібен, якщо інший з батьків – іноземець (наприклад, італієць/італійка), а також в інших більш специфічних випадках;

d) якщо обидва з батьків не можуть поїхати з дитиною, дозвіл можна оформити на будь-яку повнолітню особу, для цього в заяві вказуються її дані (документи від неї не потрібні).

Крім цього, авіакомпанії можуть надати послуги супроводу пасажирів, які досягли 12 років та подорожують самостійно. У цьому випадку батьки теж мають дати дозвіл, зазначивши назву авіакомпанії. Проконсультуйтеся з авіакомпанією перш ніж робити такий дозвіл.

 • Хочу дати довіреність на управління моєю машиною на італійських номерах в Україні.

Чинним законодавством України не передбачено посвідчення довіреностей на управління транспортними засобами зареєстрованими на території іноземних держав.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux