Рекомендації громадянам України, які мають намір відвідати Італію або перебувають у Кампаньї, Базилікаті, Калабрії, Пульї та Сицилії
Рекомендації громадянам України, які мають намір відвідати Італію або перебувають у Кампаньї, Базилікаті, Калабрії, Пульї та Сицилії
Опубліковано 22 березня 2023 року о 16:34
Візьміть за кордон достатню кількість коштів на покриття транспортних витрат для повернення в Україну, або придбайте зворотній квиток. Попередьте про дату від’їзду сім’ю та друзів, залиште їм свою адресу та номер телефону за кордоном, копії закордонного і внутрішнього паспортів, візи, контракту, фото, повідомте їм, де знаходиться оригінал Вашого внутрішнього паспорту.
Один комплект копій документів залиште в Україні, інший - візьміть із собою і зберігайте серед особистих речей. Це допоможе ідентифікувати Вашу особу в поліції та полегшить процедуру оформлення Вам Генеральним консульством України в Неаполі посвідчення особи на повернення в Україну у разі втрати/викрадення/порчі Вашого закордонного паспорта.
Потурбуйтесь, щоб в Україні була людина, яка на підставі укладеної Вами до від’їзду за кордон довіреності могла б представляти Ваші інтереси; чітко вкажіть у довіреності обсяг повноважень цієї людини, тобто які дії від Вашого імені вона може вчиняти, а які – ні.
Вирішіть, з ким залишаться Ваші діти на час Вашого перебування в Італії, де вони будуть проживати в період Вашої відсутності. Якщо Ви залишаєте дітей не з батьком, то потрібно оформити опікунство. Залиште батькові або опікуну (піклувальнику) свідоцтво про народження дитини, медичну картку, документи, що підтверджують право дитини на проживання у конкретній квартирі або будинку (копію свідоцтва про право власності, ордеру, відомостей про прописку).
Перед поїздкою за кордон слід обов’язково укласти договір страхування (медичного та від нещасного випадку), що є обов’язковою вимогою українського законодавства. Видатки за надання лікарської допомоги надає виключно страхова компанія. Законодавство України не передбачає можливості відшкодування за рахунок коштів державного бюджету витрат, пов’язаних із лікуванням громадян України під час їхнього перебування за кордоном. У разі відсутності договору страхування всі зазначені витрати оплачуватимуться постраждалим (важкохворим) особисто або його родиною.
Після прибуття до Італії сконтактуйтеся зі своїми близькими в Україні та продовжуйте підтримувати з ними регулярні контакти поштою, телефоном або за допомогою Інтернету. Пропонується також стати на консульський облік чи зареєструватися в ГКУ в Неаполі; дані, що Ви залишите, допоможуть консулу, у разі надзвичайної події, сконтактуватися з Вами чи Вашими родичами і друзями з метою надання відповідної інформації чи сприяння.
Тримайте закордонний паспорт завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені. В жодному випадку не віддавайте паспорт на зберігання іншим особам, в т.ч. роботодавцю або особі, з якою передбачається укладення шлюбу. Фіксуються випадки використання документів з метою шантажу та обмеження свободи пересування.
Перебуваючи в Італії, майте при собі номери телефонів, в т.ч. «гарячої» лінії Посольства України в Італії та Генеральних консульство України в Неаполі та Мілані.
ГКУ в Неаполі надає консульську допомогу всім громадянам України, незалежно від статусу, часу і мети їхнього перебування у Кампаньї, Калабрії, Базилікаті, Пульї та Сицилії.
Якщо Вас затримали представники правоохоронних органів, поводьтеся спокійно, ввічливо, не чиніть опору та уникайте дій, що можуть бути розцінені як провокативні. Ви маєте право вимагати, щоб про факт Вашого затримання правоохоронні органи Італії невідкладно інформували ГКУ в Неаполі (що передбачено Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року), наполягати на отриманні детальних, в т.ч. письмових пояснень щодо причини затримання, а також на встановленні контакту, зокрема телефонного та письмового, з Генеральним консульством в Неаполі для отримання консульського захисту, метою якого є забезпечення користування громадянином України всіма правами, передбаченими законами Італії та її міжнародними договорами. Консул зможе Вас відвідати у разі отримання інформації про порушення Ваших прав, якщо Ви повідомите: 1) Генеральне консульство України в Неаполі про таку потребу; 2) керівництво закладу, де Ви перебуваєте, про зацікавленість зустрітися з консулом.
При пошуку роботи за кордоном не погоджуйтеся на пропозиції нелегальних заробітків. У випадку, якщо Ви будете працювати нелегально, Ви не зможете отримати достойну оплату праці, реалізувати соціальні гарантії (наприклад, отримання медичної допомоги у разі необхідності) та ризикуєте стати повністю залежними від Вашого роботодавця. Уважно вивчіть його пропозиції та перевірте правильність оформлення документів на роботу. Перед тим, як підписати договір, слід пересвідчитися, що всі його пункти Вам зрозумілі. У разі виникнення сумнівів зверніться до незалежного юриста за консультацією. При виїзді за кордон з метою працевлаштування переконайтеся, що тип отриманої візи передбачає можливість здійснення трудової діяльності в Італії. Праця без оформлених належним чином документів є порушенням італійського законодавства, за яке Вас можуть оштрафувати, депортувати із країни або заборонити в’їзд до неї на довгий строк.
В Італії трапляються випадки торгівлі жінками. Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми в регіонах Кампанья, Базиліката, Пулья, Калабрія, Сицилія постарайтеся повідомити про це Генеральне консульство України в Неаполі за номером цілодобової «гарячої» лінії +39 327 736 48 22. Пропонуємо також телефонувати за номером в Італії 800 290 290 (безкоштовно, цілодобово, оператори розмовляють, зокрема, українською). Жінкам, які по вказаному телефону або безпосередньо правоохоронним органам Італії повідомили інформацію про сутенера, може надаватися допомога в рамках відповідних соціальних програм, а також дозвіл на проживання на 6 місяців з можливістю його продовжити ще на 6 місяців – терміну, впродовж якого є можливість здобути нову професію і влаштуватися на роботу.
Дотримуйтеся законодавства Італії. Пам’ятайте, що нелегальне перебування в Італії карається законом.