Поширені питання/FAQ_
Опубліковано 28 січня 2020 року о 17:24

Перелік викладеної нижче інформації може стати Вам в нагоді. Прохання ознайомитися.

 • безпосередньо у Генконсульстві любою платіжною карткою (carta di credito, carta prepagata або bancomat)

Генеральне консульство України в Неаполі вчиняє консульські дії відповідно до порядку за посиланням https://naples.mfa.gov.ua/news/online-zapis-v-generalne-konsulstvo-ukrayini-v-neapoli-na-vchinennya-konsulskih-dij  та надає консульську допомогу всім громадянам України, незалежно від статусу, часу і мети їхнього перебування на території консульського округу ГКУ - у Кампаньї, Калабрії, Базилікаті, Пульї та Сицилії.

Керівник:

Коваленко Максим Володимирович
Генеральний консул України в Неаполі

Адреса:

Via G.Porzio, 4 Centro Direzionale, isola B-3, int.5-6, 80143 Napoli. Переглянути на мапі

Телефон:

+39 081 787 54 33; +39 327 736 48 22 (ВИКЛЮЧНО у разі загрози життю чи загибелі громадян України)

Факс:

+ 39 081 605 78 67

Ел. пошта:

gc_itn@mfa.gov.ua

Веб-сайт:

https://naples.mfa.gov.ua

Графік роботи:

 

 

Графік прийому громадян:

Понеділок-четвер 8.45-13.00, 14.00-18.00

П’ятниця 8.45-13.00, 14.00-16.45

 

Прийом здійснюється виключно за попереднім записом online на веб-сторінці установи за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/

З порядком online прийому в ГКУ в Неаполі прохання уважно ознайомитися за посиланням: https://naples.mfa.gov.ua/news/online-zapis-v-generalne-konsulstvo-ukrayini-v-neapoli-na-vchinennya-konsulskih-dij

Просимо громадян України дотримуватися викладеного вище порядку.

В залежності від потрібної Вам консульської дії ви можете записатися відповідно до такого графіку прийому громадян:

Понеділок: 09:00-13:00, 15:00-17:00

Вівторок: 09:00-13:00

Четвер: 09:00-13:00, 15:00-17:00

П’ятниця: 09:00-13:00


Увага:

В порядку «живої черги» ГКУ в Неаполі залишається видача таких готових документів:

- в понеділок та четвер з 15 до 17 год – 1) закордонних паспортів (при собі мати попередній закордонний паспорт або довідку з поліції про втрату паспорта); інформацію про готовність паспортів до видачі можна відслідковувати за посиланням https://naples.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/4838-spisok-gotovih-pasportiv-gromadyanina-dlya-vijizdu-za-kordon, 2) посвідчень особи на повернення в Україну (при собі мати попередній закордонний паспорт або довідку з поліції про втрату паспорта) та 3) довідок з питань паспортних та громадянства;

- в понеділок та четвер з 15 до 17документу про шлюбоспроможність (nulla osta al matrimonio);

- в понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю з 12 до 13інших довідок (у т.ч. італомовних).


У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадках, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у позаробочий час, вихідні та святкові дні.

Цілодобова «гаряча» лінія: +39 327 736 48 22 (ВИКЛЮЧНО у разі загрози здоров’ю, життю чи загибелі громадян України)

 Надання консультацій за телефоном +39 081 787 54 33: Понеділок-п’ятниця – 9.15-13.00, 15.00-17.00 (крім вихідних та святкових днів)

 Немає можливості зателефонувати? Напишіть нам на електронну пошту

Першого вівторка кожного місяця (з 09.00 до 12.00) проводить прийом громадян Генеральний консул В.С.Гамоцький. Прохання підтвердити за номером телефону +39 081 787 54 33 потребу та питання до зустрічі.

Також пропонуємо ознайомитися з відповідями на найчастіші запитання в рубриці «Консульські питання» і далі – «Поширені питання/FAQ» веб-сторінки ГКУ в Неаполі https://naples.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/poshireni-pitannyafaq 

Оплата за консульські дії: безпосередньо у Генконсульстві любою платіжною карткою (carta di credito, carta prepagata або bancomat)

Плануючи відвідання ГКУ в Неаполі, просимо врахувати таке:

 • Консульський прийом проводиться відповідно до графіку та процедури, про які зазначено вище - незалежно від статусу, часу і мети перебування громадян України у Кампаньї, Калабрії, Базилікаті, Пульї та Сицилії.
 • Кожен громадянин України має право вільного та особистого доступу до Генерального консульства. Генеральне консульство не уповноважувало жодну фізичну або юридичну особу на надання від його імені послуг громадянам України.
 • З метою уникнення отримання недостовірної інформації з консульських питань закликаємо громадян України не звертатися до жодних посередницьких структур, що пропонують послуги щодо сприяння в оформленні документів чи заповненні заяв.
 • Прохання уважно завчасно знайомитися з інформацією про перелік документів і тарифи для вчинення консульських дій.

Ця та інша інформація розміщена на інформаційних стендах при вході та безпосередньо у залі для прийому відвідувачів, а також на веб-сторінці ГКУ, зокрема, в розділі «Консульські питання» і далі: «Поширені питання», «Список оформлених паспортів», «Інформація щодо обміну посвідчень водія» https://naples.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya 

Примітки:

Сторінка Генерального консульства у "Facebook"

 

Межі консульського округу:

Регіони Південної Італії: Кампанья, Базиліката, Пулья, Калабрія, Сицилія

 • Візьміть за кордон достатню кількість коштів на покриття транспортних витрат для повернення в Україну, або придбайте зворотній квиток. Попередьте про дату від’їзду сім’ю та друзів, залиште їм свою адресу та номер телефону за кордоном, копії закордонного і внутрішнього паспортів, візи, контракту, фото, повідомте їм, де знаходиться оригінал Вашого внутрішнього паспорту.
 • Один комплект копій документів залиште в Україні, інший - візьміть із собою і зберігайте серед особистих речей. Це допоможе ідентифікувати Вашу особу в поліції та полегшить процедуру оформлення Вам Генеральним консульством України в Неаполі посвідчення особи на повернення в Україну у разі втрати/викрадення/порчі Вашого закордонного паспорта.
 • Потурбуйтесь, щоб в Україні була людина, яка на підставі укладеної Вами до від’їзду за кордон довіреності могла б представляти Ваші інтереси; чітко вкажіть у довіреності обсяг повноважень цієї людини, тобто які дії від Вашого імені вона може вчиняти, а які – ні.
 • Вирішіть, з ким залишаться Ваші діти на час Вашого перебування в Італії, де вони будуть проживати в період Вашої відсутності. Якщо Ви залишаєте дітей не з батьком, то потрібно оформити опікунство. Залиште батькові або опікуну (піклувальнику) свідоцтво про народження дитини, медичну картку, документи, що підтверджують право дитини на проживання у конкретній квартирі або будинку (копію свідоцтва про право власності, ордеру, відомостей про прописку).
 • Перед поїздкою за кордон слід обов’язково укласти договір страхування (медичного та від нещасного випадку), що є обов’язковою вимогою українського законодавства. Видатки за надання лікарської допомоги надає виключно страхова компанія. Законодавство України не передбачає можливості відшкодування за рахунок коштів державного бюджету витрат, пов’язаних із лікуванням громадян України під час їхнього перебування за кордоном. У разі відсутності договору страхування всі зазначені витрати оплачуватимуться постраждалим (важкохворим) особисто або його родиною.
 • Після прибуття до Італії сконтактуйтеся зі своїми близькими в Україні та продовжуйте підтримувати з ними регулярні контакти поштою, телефоном або за допомогою Інтернету. Пропонується також стати на консульський облік чи зареєструватися в ГКУ в Неаполі; дані, що Ви залишите, допоможуть консулу, у разі надзвичайної події, сконтактуватися з Вами чи Вашими родичами і друзями з метою надання відповідної інформації чи сприяння.
 • Тримайте закордонний паспорт завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені. В жодному випадку не віддавайте паспорт на зберігання іншим особам, в т.ч. роботодавцю або особі, з якою передбачається укладення шлюбу. Фіксуються випадки використання документів з метою шантажу та обмеження свободи пересування.
 • Перебуваючи в Італії, майте при собі номери телефонів, в т.ч. «гарячої» лінії Посольства України в Італії та Генеральних консульство України в Неаполі та Мілані.
 • ГКУ в Неаполі надає консульську допомогу всім громадянам України, незалежно від статусу, часу і мети їхнього перебування у Кампаньї, Калабрії, Базилікаті, Пульї та Сицилії.
 • Якщо Вас затримали представники правоохоронних органів, поводьтеся спокійно, ввічливо, не чиніть опору та уникайте дій, що можуть бути розцінені як провокативні. Ви маєте право вимагати, щоб про факт Вашого затримання правоохоронні органи Італії невідкладно інформували ГКУ в Неаполі (що передбачено Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року), наполягати на отриманні детальних, в т.ч. письмових пояснень щодо причини затримання, а також на встановленні контакту, зокрема телефонного та письмового, з Генеральним консульством в Неаполі для отримання консульського захисту, метою якого є забезпечення користування громадянином України всіма правами, передбаченими законами Італії та її міжнародними договорами. Консул зможе Вас відвідати у разі отримання інформації про порушення Ваших прав, якщо Ви повідомите: 1) Генеральне консульство України в Неаполі про таку потребу; 2) керівництво закладу, де Ви перебуваєте, про зацікавленість зустрітися з консулом.
 • При пошуку роботи за кордоном не погоджуйтеся на пропозиції нелегальних заробітків. У випадку, якщо Ви будете працювати нелегально, Ви не зможете отримати достойну оплату праці, реалізувати соціальні гарантії (наприклад, отримання медичної допомоги у разі необхідності) та ризикуєте стати повністю залежними від Вашого роботодавця. Уважно вивчіть його пропозиції та перевірте правильність оформлення документів на роботу. Перед тим, як підписати договір, слід пересвідчитися, що всі його пункти Вам зрозумілі. У разі виникнення сумнівів зверніться до незалежного юриста за консультацією. При виїзді за кордон з метою працевлаштування переконайтеся, що тип отриманої візи передбачає можливість здійснення трудової діяльності в Італії. Праця без оформлених належним чином документів є порушенням італійського законодавства, за яке Вас можуть оштрафувати, депортувати із країни або заборонити в’їзд до неї на довгий строк.
 • В Італії трапляються випадки торгівлі жінками. Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми в регіонах Кампанья, Базиліката, Пулья, Калабрія, Сицилія постарайтеся повідомити про це Генеральне консульство України в Неаполі за номером цілодобової «гарячої» лінії +39 327 736 48 22. Пропонуємо також телефонувати за номером в Італії 800 290 290 (безкоштовно, цілодобово, оператори розмовляють, зокрема, українською). Жінкам, які по вказаному телефону або безпосередньо правоохоронним органам Італії повідомили інформацію про сутенера, може надаватися допомога в рамках відповідних соціальних програм, а також дозвіл на проживання на 6 місяців з можливістю його продовжити ще на 6 місяців – терміну, впродовж якого є можливість здобути нову професію і влаштуватися на роботу.
 • Дотримуйтеся законодавства Італії. Пам’ятайте, що нелегальне перебування в Італії карається законом.
 • Пропонуємо додатково ознайомитися з "Порадами подорожуючим"
 • Кому надається консульський захист у разі надзвичайних ситуацій за кордоном, з ким контактувати?

Консульський захист в разі надзвичайних ситуацій надається усім громадянам України, які того потребують, безвідносно до статусу, часу та мети їхнього перебування за кордоном.

Громадянам, які перебувають у Кампаньї, Калабрії, Пульї, Базилікаті та Сицилії, в разі надзвичайних ситуацій слід звертатися до:

 • Служби з надзвичайних ситуацій Італії за номером телефону 112
 • Генерального консульства України в Неаполі

Адреса:

Via G.Porzio, 4 Centro Direzionale, isola B-3, int.5-6, 80143 Napoli

Телефон:

+39 081 787 54 33;

+39 327 736 48 22 (цілодобова «гаряча лінія», прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України)

Факс:

+ 39 081 605 78 67

Ел. пошта:

gc_itn@mfa.gov.ua

 • Департаменту консульської служби МЗС України:

Електронна пошта: cons_vor@mfa.gov.ua, cons@mfa.gov.ua

Телефони цілодобової «гарячої лінії»: +38 044 238 16 57, +38 044 238 17 77 (додатковий)

Факс: +38 044 238 18 24

 • Як перебування на консульському обліку може допомогти в разі надзвичайної ситуації?

На випадок виникнення надзвичайної ситуації в південних регіонах Італії - Кампанья, Пулья, Базиліката, Калабрія, Сицилія - своєчасна постановка на консульський облік (з відміткою у закордонному паспорті – на основі наявного документу, що підтверджує намір перебування в Італії на законних підставах терміном понад 3 місяці) чи реєстрація (без відмітки, терміном до трьох місяців) допоможуть громадянину України отримати, а ГКУ – надати консульську допомогу чи інформацію. Реєстраційні дані, які в Генконсульстві залишить про себе громадянин України, в першу чергу інформація щодо адреси проживання в Україні та тимчасового перебування в Італії, номеру мобільного телефону, контактних осіб на випадок надзвичайної ситуації (у разі стихійного лиха, нещасного випадку, смерті тощо) допоможуть консулу оповістити/розшукати українських громадян в Італії або їхніх родичів чи друзів в Україні для надання відповідної допомоги чи інформації.

Постановка на консульський облік чи реєстрація є добровільними. 

 • Викрадено чи втрачено документи. Що робити для повернення в Україну?

Звернутися до ГКУ в Неаполі, де, після підтвердження/встановлення особи і громадянства, Вам буде оформлено посвідчення особи на повернення в Україну. В разі наявності внутрішнього паспорту, запит до обласного управління державної міграційної служби не надсилається.

До заяви про видачу посвідчення заявник додає копію документу (протоколу, denuncia), оформленого в поліції, що підтверджує факт його звернення з приводу втрати чи викрадення проїзного документа (додаткова інформація – див. далі в розділі «Посвідчення особи на повернення в Україну»).

Втрачений/викрадений паспорт буде об’явлений недійсним в Італії та в Україні.

 • Що варто знати на випадок отримання травм, важкого захворювання, госпіталізації за кордоном?

Видатки за надання лікарської допомоги надає виключно страхова компанія, з якою має бути укладено відповідний договір страхування (медичного та від нещасного випадку) перед поїздкою за кордон, що є обов’язковою вимогою українського законодавства. Законодавство України не передбачає можливості відшкодування за рахунок коштів державного бюджету витрат, пов’язаних із лікуванням громадян України під час їх перебування за кордоном. У разі відсутності договору страхування, всі зазначені витрати оплачуватимуться постраждалим (важкохворим) особисто або його родиною/знайомими.

У випадку госпіталізації, окрім дій, передбачених укладених Вами договором про страхування, необхідно, за бажанням або за першої можливості, повідомити про госпіталізацію (особисто, через працівників лікарні, рідних чи знайомих тощо) ГКУ в Неаполі. Консул зможе надати Вам допомогу стосовно взаємодії із Вашим страховиком (його можливим агентом в Італії), адміністрацією лікарні, представниками місцевих компетентних органів, якщо Ваша травма стала наслідком дій чи бездіяльності інших осіб, обраним Вами особисто чи призначеним для Вас в Італії державним адвокатом, отриманні компенсацій, якщо вони передбачені італійським законодавством.

Якщо виникли проблеми при організації транспортування після отримання травм, важкого захворювання, госпіталізації, прохання контактувати з ГКУ в Неаполі для отримання додаткової інформації.

 • Що робити, коли Ви стали жертвою злочину?

Пропонується особисто або через родичів чи знайомих терміново звернутися до представників правоохоронних органів Італії, а також повідомити ГКУ в Неаполі.

Консул зможе надати Вам допомогу у вирішенні питань Вашої взаємодії із представниками правоохоронних органів, простежить за дотриманням офіційними органами іноземної держави Ваших прав, передбачених національним законодавством Італії та міжнародними договорами, що діють у міжнародних стосунках між Італією і Україною. Офіційне розслідування може зайняти певний час, а відтак – Вам необхідно буде самостійно подбати про юридичне представництво у Вашій справі із залученням послуг місцевих адвокатів (жодне посольство чи консульство України не можуть виконувати функції адвокатів, бути Вашим представником під час досудового розслідування та під час судового процесу). Консул може надати інформацію про відомого йому адвоката, при цьому виключно за Вами залишається рішення щодо остаточного вибору адвоката, який представлятиме Ваші інтереси.

Якщо Ви залишилися без документів чи засобів до існування внаслідок злочинних дій третіх осіб (грабіж чи розбій), нещасних випадків, аварій, або стали жертвами торгівлі людьми, що становить в Італії загрозу Вашому життю чи здоров’ю, прохання оперативно контактувати з ГКУ в Неаполі для отримання необхідної Вам інформації та координації подальших дій.

 • Як діяти у разі катастрофи, стихійного лиха?

У разі виникнення надзвичайної ситуації, яка загрожує Вашому життю і здоров’ю під час перебування за кордоном, зокрема в Італії (катастрофи, стихійні лиха тощо), необхідно зберігати спокій, виконувати всі вказівки компетентних органів країни перебування, які здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію (зокрема – визначають безпечні шляхи можливої евакуації, місця збору постраждалих, встановлюють правила поведінки та порядок дій у цих місцях, визначають черговість евакуації, регулюють отримання допомоги тощо).

ГКУ в Неаполі має телефон цілодобової "гарячої лінії" +39 327 736 48 22 для співвітчизників, які перебувають у Кампаньї, Калабрії, Пульї, Базилікаті, Сицилії і потрапили в надзвичайну ситуацію (прохання телефонувати виключно у разі загрози здоров’ю, життю чи загибелі громадян України). Оперативну інформацію можна повідомити/отримати за телефоном "гарячої лінії" МЗС України: +38 044 238 16 57, яка функціонує цілодобово. Наполегливо рекомендуємо занотувати ці номери і завжди мати їх напоготові.

Працівник консульської служби надасть Вам допомогу у встановленні зв’язку з місцевими органами влади у випадку необхідності, включенні до евакуаційних списків, у разі прийняття рішення про евакуацію, документуванні, бронюванні та придбанні квитків для повернення в Україну, в т.ч. у разі втрати документів внаслідок стихійного лиха.

 • Якщо Вас затримали правоохоронні органи іноземної країни.

Із представниками правоохоронних органів слід поводитися спокійно, ввічливо, не чинити опору та уникати дій, що можуть бути розцінені як провокативні, відповідати на всі запитання, в разі потреби – вимагати допомоги перекладача.

Ви маєте право вимагати, щоб про факт Вашого затримання правоохоронні органи Італії невідкладно інформували ГКУ в Неаполі (що передбачено Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року), наполягати на отриманні детальних, в т.ч. письмових пояснень щодо причини затримання, а також на встановленні контакту, зокрема телефонного та письмового, з Генеральним консульством для отримання консульського захисту, метою якого є забезпечення користування громадянином України всіма правами, передбаченими законами Італії та її міжнародними договорами.

Консул зможе Вас відвідати в разі отримання інформації про можливе порушення Ваших прав, якщо Ви повідомите: 1) ГКУ про таку потребу; 2) керівництво закладу, де Ви перебуваєте, про зацікавленість зустрітися з консулом.

 • Що робити у випадку потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду в одній із країн Європейського Союзу?

Збираючись у подорож до будь-якої країни, необхідно заздалегідь володіти інформацією про особливості не лише правил дорожнього руху у цій країні, але і про те, як здійснюється оформлення дорожньо-транспортної пригоди.

Якщо Ви стали учасником ДТП у країнах ЄС, необхідно:

 • ввімкнути сигнальні вогні, а також розставити навколо місця аварії попереджувальні знаки, не залежно від того, хто винний у ДТП;
 • якщо в результаті ДТП є постраждалі, травмовані люди, негайно викликати швидку допомогу та надати постраждалим першу невідкладну допомогу;
 • обов’язково зателефонувати на номер «112» і повідомити про ДТП;
 • якщо є свідки ДТП, - необхідно записати номери телефонів і контактні дані хоча б трьох із них. Це може допомогти слідчим становити винних в аварії. Необхідно заповнити також форму-повідомлення про ДТП. Як правило, бланки таких форм є у кожного автомобіліста. Якщо така форма відсутня, необхідно записати номери і марки автомобілів, які стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди;
 • нічого не підписуйте, не прочитавши та не усвідомивши зміст запропонованого документа. Лише у тому випадку, якщо Ви повністю прочитали і зрозуміли його, згодні зі змістом – можете поставити свій підпис;
 • у Вас на руках повинна бути так звана «Зелена карта» - поліс страхування для власника транспортного засобу. Ви і людина, яка була за кермом іншого автомобіля, учасника ДТП, маєте обмінятися номерами «Зеленої карти» або пред’явити сам поліс. Зробіть фото «Зеленої карти» іншого учасника ДТП на свій телефон. Також Ви повинні дати можливість іншому учаснику ДТП сфотографувати вашу «Зелену карту»;
 • необхідно сфотографувати місце пригоди, автомобілі і учасників ДТП;
 • якщо на території країни, де трапилась ДТП, законодавством передбачена видача копії протоколу дорожньої поліції, Вам її мають надати;
 • коли ДТП буде оформлене інспектором дорожньої поліції, Вам необхідно одразу надати інформацію про аварію за номером телефону, зазначеному на «Зеленій карті», а також у свою страхову компанію, щоб у Вас була можливість отримати компенсацію за заподіяну Вам матеріальну шкоду.
 • Як не стати жертвою торгівлею людьми? Які є інші важливі рекомендації щодо перебування за кордоном?

При пошуку роботи за кордоном не погоджуйтеся на пропозиції нелегальних заробітків. У випадку, якщо Ви будете працювати нелегально, Ви не зможете отримати достойну оплату праці, реалізувати соціальні гарантії (наприклад, отримати медичну допомогу у разі необхідності) та ризикуєте стати повністю залежними від Вашого роботодавця. Уважно вивчіть його пропозиції та перевірте правильність оформлення документів на роботу.

Перед тим, як підписати договір, слід пересвідчитися, що всі його пункти Вам зрозумілі. У разі виникнення сумнівів зверніться до незалежного юриста за консультацією. При виїзді за кордон з метою працевлаштування переконайтеся, що тип отриманої Вами візи передбачає можливість заняття трудовою діяльністю у відповідній іноземній країні.

Не слід довіряти запевненням, що можна виїхати до іноземної держави за туристичною візою, а решта необхідних формальностей - наприклад для подальшого працевлаштування - буде вирішена після прибуття. Праця без оформлених належним чином документів є порушенням місцевого законодавства у відповідній іноземній країні, за яке Вас можуть оштрафувати, депортувати із країни або заборонити в’їзд до неї на довгий строк.

Громадянам України, які виїжджають за кордон для укладання шлюбу, рекомендується заздалегідь ознайомитися з особливостями правового статусу іноземців у країні перебування. Слід мати на увазі, що в окремих державах права та обов’язки чоловіків/жінок-іноземців регламентуються місцевим законодавством, яке значним чином відрізняється від українського законодавства.

Особливу увагу слід надати питанням правового статусу дітей, які народилися у шлюбах з іноземцями, у тому числі порядку набуття ними громадянства батьків, а також тому, як місцеве законодавство визначає права батьків та дітей у випадку розлучення.

Під час перебування за кордоном в жодному випадку не віддавайте паспорт на зберігання роботодавцю або особі, з якою передбачається укладання шлюбу. Фіксуються випадки використання документів з метою шантажу та обмеження свободи пересування. Візьміть грошові кошти на покриття транспортних витрат з повернення в Україну, або придбайте зворотній квиток. Попередьте про дату від’їзду сім’ю та друзів, залиште їм свою адресу та номер телефону за кордоном, копії закордонного і внутрішнього паспортів. Після прибуття до країни перебування сконтактуйтеся зі своїми близькими в Україні та, по можливості, продовжуйте підтримувати з ними регулярні контакти поштою, телефоном або за допомогою Інтернету. Пропонується також стати на консульський облік чи зареєструватися в посольстві чи консульстві України за місцем Вашого перебування в іноземній країні; дані, що Ви залишите, допоможуть консулу, в разі надзвичайної події, сконтактуватися з Вами чи Вашими родичами і друзями з метою надання відповідної інформації чи сприяння.

Посольства та консульства будуть в змозі надати допомогу тільки у разі підтвердження постраждалими громадянства України. У разі втрати Вами документів консул робитиме запити до обласного управління державної міграційної служби за місцем Вашої реєстрації в Україні з метою підтвердження Вашої належності до громадянства України та ідентифікації особи за фотокарткою. З метою прискорення отримання відповідей на запити рекомендуємо мати при собі, а також залишити рідним в Україні копії паспортів громадянина України, громадянина України для виїзду за кордон або інших документів, що підтверджують громадянство України та Вашу особу.

 • Як шукати громадянина України, який поїхав за кордон і про якого тривалий час відсутні відомості?

Для розшуку громадян України, які зникли безвісти за кордоном, Вам потрібно звернутися із заявою до органів Міністерства внутрішніх справ України за місцем проживання, які ініціюють проведення розшуку в іноземних державах.

За умови перебування розшукуваного громадянина на консульському обліку в закордонних дипломатичних представництвах або консульських установах України, консул може повідомити розшукуваній особі про пошуки її та надати їй інформацію про осіб, які звернулися із заявою про розшук.

 • Як шукати родичів-іноземних громадян, з якими втрачений зв’язок?

Допомогу громадянам України з розшуку та відновлення родинних зв’язків, втрачених внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, техногенних катастроф, сучасних міграційних процесів тощо безкоштовно надає Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України (01004, Київ, вул. Пушкінська 30. тел. (044) 235-01-57, факс: (044) 288-16-58, e-mail: national@redcross.org.ua).  

 • Що робити рідним/знайомим у випадку загибелі або смерті громадян України за кордоном?

Якщо Вам стало відомо про смерть громадянина України в Кампаньї, Базилікаті, Пульї, Сицилії чи Калабрії необхідно повідомити про факт смерті:

 • ГКУ в Неаполі

Адреса:

Via G.Porzio, 4 Centro Direzionale, isola B-3, int.5-6, 80143 Napoli

Телефон:

+39 081 787 54 33;

+39 327 736 48 22 (цілодобова «гаряча лінія»)

Факс:

+ 39 081 605 78 67

Ел. пошта:

gc_itn@mfa.gov.ua

 • або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України

Телефон:

+ 38 044 238 16 57 (цілодобова «гаряча лінія»)

Факс:

+ 38 044 253 11 24

Ел. пошта:

cons_vor@mfa.gov.ua

Інформація, яка передаватиметься про померлого/загиблого до ГКУ чи МЗС, має бути, по можливості, максимально повною і включати:

 • Прізвище, ім’я, по-батькові;
 • дату народження;
 • місце проживання в Україні;
 • номер, серію паспорта для виїзду за кордон, орган, що видав;
 • правопис прізвища та імені латиницею (як в «закордонному» паспорті);
 • інформацію про найближчих рідних та їхні контактні дані (в Україні чи за кордоном).

Після отримання повідомлення про смерть/загибель, консул негайно зв'язується з відповідними місцевими органами влади та медичним закладом у країні перебування.

У разі відсутності контактних даних рідних померлого/загиблого, консул звертається до органів МВС України для розшуку їх і повідомлення про факт смерті/загибелі.

Факт смерті/загибелі буде зареєстрований компетентними органами іноземної країни, або ГКУ в Неаполі.

Повноваження консула у разі смерті/загибелі громадянина України:

 • Повідомити про смерть/загибель найближчих рідних та компетентні органи України.
 • Надати рідним, у разі звернення, список місцевих ритуальних агенцій (якщо такі є) для поховання в Україні або в країні, де сталася смерть/загибель (остаточний вибір агенції залишається виключно за рідними загиблого/померлого).
 • Поінформувати, у разі звернення рідних, про орієнтовну вартість поховання (кремації) в країні, де сталася смерть/загибель, або репатріації тіла (праху) і майна покійного в Україну.
 • Роз’яснити рідним/знайомим відповідні положення іноземного та українського законодавства, надати сприяння в оформленні та засвідченні необхідних документів.
 • Порадити рідним в Україні, яким чином можна переказати кошти для оплати необхідних витрат.
 • Вжити заходи для збереження майна, що залишилося після смерті/загибелі громадянина України.
 • Отримати від найближчих рідних їхній дозвіл на поховання померлого/загиблого на території іноземної держави у разі прийняття ними такого рішення та дозвіл від місцевих компетентних органів на поховання тіла.
 • Витребувати в іноземних компетентних органах інформацію щодо результатів розслідування обставин смерті/загибелі з метою подальшого залучення рідними, в разі їхнього бажання, адвоката.
 • Інформувати рідних та компетентні органи про рейс (у разі повітряного перевезення) або маршрут (у разі доставки наземним транспортом), яким здійснюватиметься доставка тіла або праху в Україну.

 ВАЖЛИВО:

Для подальшого використання в Україні свідоцтво про смерть, видане комуною в Італії, має бути легалізовано у місцевій префектурі шляхом проставлення штампу «Апостиль» та перекладено українською мовою.

Засвідчення вірності перекладу з італійської на українську мову у ГКУ в Неаполі здійснюється у день звернення рідних покійного чи їхніх уповноважених. Вартість цієї консульської дії становить 9 євро (сплачуються у банку).

Питання, у разі смерті чи загибелі громадянина України, у вирішенні яких консул не наділений повноваженнями:

 • Безпосередньо розслідувати причину смерті або можливого злочину.
 • Давати оцінку або визначати достовірність викладених в іноземних офіційних документах фактів.
 • Залагодити страхові претензії від імені родини покійного.
 • Оплачувати будь-які рахунки або борги покійного.
 • Зареєструвати смерть та видати українське свідоцтво, якщо смерть уже була зареєстрована компетентними органами іноземної держави.
 • Здійснювати вибір чи надавати повноваження ритуальним агенціям.
 • Визначати спосіб та місце поховання померлого/загиблого у разі розбіжності думок найближчих рідних щодо зазначеного.

Консульський облік є добровільним. Він, зокрема, допоможе громадянину України своєчасно отримати, а ГКУ – надати консульську допомогу при виникненні надзвичайних ситуацій в Італії. Реєстраційні дані, які залишить про себе громадянин України, в першу чергу адреса проживання та номер мобільного телефону в Італії та Україні, нададуть можливість консулу оповістити/розшукати українських громадян в Італії (або їхніх контактних осіб в Італії чи Україні) у разі стихійного лиха, нещасного випадку, евакуації населення тощо.

Перелік документів 

Для взяття на консульський облік особи, які досягли 16-річного віку, подають:

1. заяву (заповнюється особисто у приміщенні Генерального консульства (ОРИГІНАЛ);

2. одну фотокартку 10х15 см із зображенням (від 70 до 80 % загальної площі фото, фон – білий або світло-сірий);

3. дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (ОРИГІНАЛ І КОПІЯ сторінок з даними);

4. копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);

5. копія документа з інформацією про реєстрацію місця проживання в Україні або зняття з реєстрацій - довідка про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання (яка додається до внутрішнього паспорта у вигляді пластикової ID-картки або паспорт громадянина України у вигляді «книжечки» (за наявності таких документів) - для взяття на тимчасовий консульський облік;

6. дозвіл, виданий компетентними органами Італії (в Кампанії, Базилікаті, Пульї, Калабрії, Сицилії), що дає право на проживання на території згаданих регіонів - permesso di sоggiorno (ОРИГІНАЛ І КОПІЯ, у разі наявності);

7. документ, виданий компетентними органами Італії, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території Кампанії, Базилікати, Пульї, Калабрії, Сицилії – cartà d’identità (ОРИГІНАЛ І КОПІЯ). У разі відсутності «carta d’identità» – документ, який підтверджує адресу місця проживання у згаданих регіонах півдня Італії – STP (tessera sanitaria temporanea), certificato di residenza, або зареєстровані офіційно documento di ospitalità чи контракт на оренду квартири.

8. квитанція про сплату консульського збору (ОРИГІНАЛ).


Для осіб, яку не досягли 16-річного віку, а також осіб, які визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників; окрім вищевказаних додатково надаються такі документи:

- оригінал і копія паспортного документа законного представника (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон);

- оригінал і копія документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, що береться на консульський облік;

- копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Спосіб подачі документів 

Подання документів здійснюється особисто.

Строки взяття на консульський облік 

Строки взяття на тимчасовий консульський облік: стандартно на 1 рік або на період до 5 років відповідно до строку дії дозволу на проживання в іноземній державі.

Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений.

Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні 10 років звертатися до консульської установи для актуалізації даних про себе шляхом подання заяви довільної форми. Несвоєчасна актуалізація даних/підставою для зняття з консульського обліку відповідної особи.

Строк розгляду заяви 

Строк розгляду заяв становить з дня отримання необхідних документів:

- у терміновому порядку – 1 робочий день (за умови наявності технічних можливостей);

- у звичайному порядку – 3 робочих дні;

Консульський збір 

За взяття на тимчасовий або постійний консульський облік у день подачі заяви чи протягом 3 робочих днів консульський збір складає 18 і 36 євро відповідно.

Взяття на консульський облік дітей віком до 16 років, включно з усиновленими дітьми, здійснюється за нульовою тарифною ставкою.

 • До уваги громадян України, які очікують на новий закордонний паспорт в ГКУ в Неаполі

Інформацію про готовність паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна отримати:

 • на сайті Генерального консульства України в Неаполі (naples.mfa.gov.ua) у розділі «Консульські питання», підрозділ «Список оформлених паспортів громадянина України для виїзду за кордон»
 • через новий он-лайн сервіс перевірки стану оформлення закордонного паспорта, якщо документи на його оформлення Ви подавали в ГКУ в Неаполі після 22 грудня 2017 року
 • за телефоном: 081 787 54 33

Оформлений паспорт може отримати:

 • лише у приміщенні ГКУ в Неаполі
 • лише власник
 • той з батьків, хто подавав заяву (без присутності дитини, тільки в разі, якщо їй менше 12 років)

Власник нового паспорта обов’язково повинен мати при собі:

 • попередній паспорт або
 • документ, який посвідчує особу (у разі оформлення нового паспорта у зв’язку із втратою попереднього)

Нові паспорти можна отримати виключно у понеділок та четвер: 15.00-17.00


Окремий графік для осіб, які мають отримати готові паспорти в ГКУ в Неаполі, пояснюється потребою повторного сканування відбитків пальців, що потребує додаткового часу.

 • Який перелік документів слід надати для оформлення нового закордонного паспорта?

- у разі відсутності вільних сторінок, закінчення строку дії, виявлених неточностей у попередньому паспорті або зміни прізвища: 

 1. Закордонний паспорт, що підлягає обміну – оригінал та копія.
 2. Документ, що підтверджує потребу обміну попереднього паспорта (в разі зміни імені чи прізвища) – свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу, переміну імені чи прізвища тощо – оригінал та копія.
 3. Документ, що підтверджує право на постійне проживання, тимчасове перебування громадянина в Італії (наприклад, permesso di sogiorno/сarta d’identità), або факт такого перебування в Італії на момент подачі заяви-анкети (наприклад довідка з навчального або медичного закладу, контракт на роботу, оренду житла, виписка з банку, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 4. Документ, у якому вказано місце народження заявника (внутрішній паспорт або свідоцтво про народження) – оригінал та копія.
 5. Документ, у якому вказана дійсна адреса проживання заявника в Італії (carta d’identità, certificato di residenza, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 6. Квитанція (ricevuta) про сплату консульського збору 120 євро - оригінал та копія.

- у разі втрати, викрадення, пошкодження попереднього закордонного паспорта:

 1. Документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України (закордонний, внутрішній паспорти) – оригінал та копія.
 2. Протокол з поліції (у разі втрати або викрадення паспорту, т.зв. denuncia), що підтверджує факт звернення заявника до поліції з цього приводу – оригінал (повертається власнику) та копія.
 3. Документ, що підтверджує право на постійне проживання, тимчасове перебування громадянина в Італії (наприклад, permesso di sogiorno/сarta d’identità), або факт такого перебування в Італії на момент подачі заяви-анкети (наприклад довідка з навчального або медичного закладу, контракт на роботу, оренду житла, виписка з банку, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 4. Документ, у якому вказано місце народження заявника (внутрішній паспорт або свідоцтво про народження) – оригінал та копія.
 5. Документ, у якому вказана дійсна адреса проживання заявника в Італії (carta d’identità, certificato di residenza, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 6. Заява у довільній формі (в разі втрати, викрадення).
 7. Квитанція (ricevuta) про сплату консульського збору 120 євро - оригінал та копія.

- у разі набуття громадянства України, замість проїзного документа дитини або якщо дані дитини були внесені в паспорти батьків, особам, які досягли 16-річного віку:

 1. Документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України - оригінал та копія першої сторінки.
 2. Документ, що підтверджує право на постійне проживання, тимчасове перебування громадянина в Італії (наприклад, permesso di sogiorno/сarta d’identità), або факт такого перебування в Італії на момент подачі заяви-анкети (наприклад довідка з навчального або медичного закладу, контракт на роботу, оренду житла, виписка з банку, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 3. Документ, у якому вказано місце народження заявника (внутрішній паспорт або свідоцтво про народження) – оригінал та копія.
 4. Документ, у якому вказана актуальна адреса проживання в Італії - оригінал та копія.
 5. Особиста заява особи, яка досягла 16-річного віку.
 6. Квитанція (ricevuta) про сплату консульського збору 120 євро - оригінал та копія.

- дітям, які не досягли 16-річного віку:

 1. Свідоцтво про народження; у разі народження дитини в Італії свідоцтво повинно мати штамп «апостиль» та засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою – оригінал та копія.
 2. Для неповнолітньої дитини, яка народилася за кордоном після 31.03.2001 за кордоном, підтвердженням громадянства є довідка про реєстрацію особи громадянином України - оформляється посольством або консульством України - оригінал та копія.
 3. Закордонні паспорти батьків - оригінал та копія їхніх перших сторінок.
 4. Заява-анкета одного з батьків та окрема заява другого з батьків (у випадках його відсутності в момент подачі документів заява засвідчується нотаріально). Увага: заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.
 5. Документ (або відмітка в паспорті), що підтверджує тимчасове перебування або постійне проживання дитини за кордоном, або факт такого перебування на момент подачі заяви-анкети – довідка з дитсадка, школи, tessera sanitaria тощо - оригінал та копія.
 6. Документ, у якому вказана дійсна адреса проживання одного з батьків в Італії (carta d’identità, certificato di residenza, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 7. 1 фотокартка 10×15 см (якщо дитина не досягла 12-річного віку; таке фото можна зробити і в ГКУ).
 8. Квитанція про сплату консульського збору за розгляд заяви-анкети 37 євро - оригінал та копія.

Увага: У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка проживає з одним із батьків, подається також оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

 • свідоцтво про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 1. оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
 • Що додатково варто врахувати при оформленні закордонного паспорта?
 • Фотографування громадян здійснюється безпосередньо у приміщенні Генконсульства, безкоштовно.
 • Фотокартки 10×15 з собою можна приносити тільки для дітей до 12 років (вимоги до фото: білий фон, 70% обличчя). Ці ж фото можна робити безоплатно в ГКУ.
 • Документи, які надаються до ГКУ для оформлення паспорта, і які свого часу були видані в Україні або Італії (у друкованому вигляді підтверджують, наприклад, прописку, місце народження в Україні, або тимчасове перебування або адресу проживання в Італії), не потребують апостилювання та будь-якого перекладу італійською чи українською відповідно мовами.
 • Закордонний паспорт оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли – на 10 років.
 • Перевірити отримання готового паспорта з України можна на веб-сторінці ГКУ в розділі «Консульські питання» і далі «Список оформлених паспортів» або за телефоном +39 081 787 54 33. Забрати паспорт - особисто в ГКУ у години прийому громадян.
 • Терміни оформлення закордонного паспорта, без урахування термінів доставки з України, де він друкується, складають до 3 місяців.
 • ГКУ оформлює виключно паспорти з безконтактним електронним носієм (чіпом) з внесенням до нього відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук.
 • ГКУ може вносити в закордонні паспорти імена чи прізвища особи латинськими літерами відповідно до їх написання тільки в тих іноземних документах, які підтверджують факт народження або зміну імен або прізвищ. З правилами транслітерації імені та прізвища латинськими літерами під час оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна ознайомитися на веб-сторінці Державної міграційної служби України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html).
 • Для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не зняті з реєстраційного обліку в Україні), обмін паспорта у випадку зміни прізвища чи імені здійснюється лише у разі, якщо до внутрішнього паспорта (паспорт громадянина України) внесено такі зміни. З питань внесення змін до внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.
 • Чи можна новонародженій в Італії дитині, хоча б один з батьків якої – громадянин України, зробити закордонний паспорт у Генеральному консульстві?

Так, можна. Закордонний паспорт може бути оформлений громадянину України незалежно від його віку.

Якщо дитина народилася в Кампаньї, Базилікаті, Калабрії, Пульї та Сицилії вона має бути спочатку зареєстрована громадянином України в ГКУ в Неаполі (отримати в Генконсульстві Довідку про реєстрацію особи громадянином України). Для цього до ГКУ надається свідоцтво про народження дитини, оформлене італійським органом РАЦС, яке має бути апостильовано у префектурі і супроводжено перекладом українською мовою, завіреним в установленому порядку.

 • Чи може особа, яка нелегально перебуває в Італії, зробити новий паспорт в Генеральному консульстві?

За українським законодавством легальність перебування в іншій країні не впливає на можливість оформлення закордонного паспорта. У даному випадку потрібно надати документ, який підтверджує особу і громадянство України, а також документ, підтверджуючий, що громадянин фактично перебуває на території іноземної країни (про це може свідчити, в т.ч. довідка з навчального чи лікувального закладу, контракт на оренду житла, роботу, tessera sanitaria, виписка з банку тощо).

 • Перебуваючи в Італії, я змінила прізвище і хочу отримати новий закордонний паспорт. Які мої дії?

Для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не зняті з реєстраційного обліку в Україні), обмін паспорта у випадку зміни прізвища чи імені здійснюється лише у разі, якщо до внутрішнього паспорта (паспорт громадянина України) внесено такі зміни. З питань внесення змін до внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.

 • Чи можу я подати документи на закордонний паспорт/отримати готовий закордонний паспорт поштою?

Подача документів для оформлення закордонного паспорта та отримання готового документа (після того, як він надрукований в Україні і доставлений до ГКУ) здійснюється в Генконсульстві в Неаполі особисто заявником (якщо особа досягла 16 років), або його законним представником (якщо особа є неповнолітньою чи недієздатною) з пред’явленням відповідних, належним чином засвідчених документів.

При подачі документів на паспорт заявник може написати окрему заяву (бланк буде надано в ГКУ) про намір за власний кошт на вказану ним адресу в Італії швидким поштовим зв’язком (на кшталт DHL) отримати з МЗС України оформлений на його ім’я паспорт після отримання від ГКУ телефоном інформації про його виготовлення.

 • У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у Генеральному консульстві нового?

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після оформлення громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із письмовим зобов'язанням власника здати його після перенесення віз до нового закордонного паспорта.

 • Чи можна в Генеральному консульстві вклеїти фото у внутрішній український паспорт?

Ні. Це можна зробити в Державній міграційній службі за місцем Вашого проживання в Україні.

 • Чи можна внести до закордонного паспорта батьків дані про дитину або вклеїти фото дитини, як то робилося раніше?

Ні. Відповідно до змін у законодавстві, кожен громадянин України, незалежно від віку, тобто і дитина також, має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.

 • Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках квиток в Україну, чи зможу я виїхати з Італії на підставі свого цього паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Італії з недійсним документом. Вам необхідно звернутися особисто до Генерального консульства з тим, щоб оформити посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»).

 • Додаткова важлива інформація з паспортних питань.

Окремо просимо звернути увагу на таке:

14 липня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України»:

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1474-19/print1453800890670718

Зазначеним Законом, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Згадані зміни, які набувають чинності 1 жовтня 2016 року, передбачають, зокрема:

 • припинення оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон без електронного носія (чіпу), що до цього часу було гарантовано особам, які через свої релігійні переконання могли відмовитися від оформлення паспорта з чіпом;
 • припинення оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм (чіпом) з можливістю, при цьому, відмовитися від внесення до такого носія відцифрованих відбитків пальців рук.

Відтак, з 1 жовтня 2016 року Генеральне консульство України в Неаполі оформлює виключно паспорти з безконтактним електронним носієм (чіпом) із внесенням до нього відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук.

Окрім того, відповідно до вказаних вище змін, на письмове прохання особи внесення імені чи прізвища латинськими літерами до закордонного паспорта під час його оформлення може бути виконано відповідно до їх написання у раніше виданих компетентними органами України паспортних документах (закордонних паспортах старого зразка), або відповідно до написання такого імені чи прізвища у документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), що видані компетентними органами іноземної держави.

Тому з 1 жовтня 2016 року Генконсульство не здійснює внесення імені чи прізвища особи латинськими літерами відповідно до їх написання в іноземних документах, окрім тих, що підтверджують факт народження або зміну імені.

З правилами транслітерації імені та прізвища латинськими літерами під час оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна ознайомитися на веб-сторінці Державної міграційної служби України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html

 • В яких випадках оформляється Посвідчення особи на повернення в Україну?

Оформляється у разі втрати закордонного паспорта або визнання його недійсним з огляду на пошкодження, відсутність вільних сторінок, закінчення терміну дії.

 • Які документи треба надати для оформлення Посвідчення?

- при втраті закордонного паспорта:

 1. Документ (протокол), виданий поліцією за місцем втрати, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати проїзного документа – оригінал і копія.
 2. Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України (в т.ч. внутрішній паспорт) – оригінал та копія.
 3. Заява-анкета встановленого зразка (заповнюється в ГКУ).
 4. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см та одна кольорова фото 10 х 15 см.
 5. Квитанцію про сплату консульського збору 28 євро – оригінал та копія

- в разі визнання закордонного паспорта недійсним з огляду на пошкодження, відсутність вільних сторінок, закінчення терміну дії:

 1. Заява-анкета встановленого зразка (заповнюється в ГКУ).
 2. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см та одна кольорова фото 10 х 15 см.
 3. Закордонний паспорт - оригінал та копія.
 4. Внутрішній паспорт – оригінал і копія.
 5. Квитанцію про сплату консульського збору 28 євро – оригінал та копія.

в разі оформлення посвідчення дитині до 16 років або внесення даних про дитину до посвідчення одного з батьків:

На додаток до викладеного вище переліку документів щодо одного з батьків (у залежності від втрати чи визнання недійсним його закордонного паспорта), стосовно дитини слід надати:

 1. Свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія).
 2. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 x 4,5 см (для дітей віком від 5 до 16 років).

Консульський збір не стягується.

Присутність дитини в разі внесення до посвідчення її даних не потрібна.

 • Що додатково треба врахувати при оформленні Посвідчення?
 • При наданні заявником вищезазначених документів посвідчення може бути оформлене в день подання громадянином відповідної заяви та видане без попереднього запиту до управління Державної міграційної служби за місцем проживання такого заявника в Україні.
 • У разі відсутності в заявника документів, що посвідчують його особу та підтверджують належність до громадянства України, ГКУ в Неаполі надсилає запит до обласного управління органів Державної міграційної служби за місцем реєстрації заявника в Україні з метою підтвердження його належності до громадянства України та ідентифікації особи за фотокарткою. Для надсилання запиту заявник подає особисто в ГКУ заповнену ним заяву-дозвіл на обробку персональних даних. Оформлення Посвідчення особи на повернення в Україну буде здійснено після отримання відповідної підтверджуючої інформації від компетентних органів України.
 • Вимоги до фото: білий фон, 70% обличчя.
 • Ксерокопія закордонного чи внутрішнього паспорта не розглядаються документами, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України.
 • Присутність дитини в разі внесення до посвідчення її даних не потрібна.
 • Строк дії посвідчення визначається консулом, виходячи з реальної можливості повернення заявника в Україну, але не може перевищувати 30 днів.
 • Що потрібно для оформлення нотаріальної заяви?

Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) потрібно особисто прибути до ГКУ в Неаполі у години, визначені для прийому громадян, і надати:

 1. Дійсний закордонний паспорт.
 2. Копію першої сторінки паспорту з персональними даними.
 3. Квитанцію про сплату консульського збору.
 • Які документи потрібно подати для оформлення нотаріальної довіреності?

Для оформлення нотаріальної довіреності потрібно надати:

 1. Дійсний закордонний паспорт.
 2. Копію першої сторінки паспорту з персональними даними.
 3. При посвідченні довіреностей майнового характеру – оригінал та копію ідентифікаційного номеру.
 4. Бажано мати копію паспорта особи, якій Ви довіряєте, та копію її/його ідентифікаційного номера.
 5. При посвідченні довіреності майнового характеру на дітей, батьків або другого з подружжя – оригінал та копії документів, які підтверджують родинні зв'язки.
 6. Квитанцію про сплату консульського збору

Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна також мати принаймні копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт тощо).

 • Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно чинного законодавства у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності. З огляду на відсутність доступу закордонних консульських установ України до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до більшості посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консул окремо засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, довірителю необхідно надати свій закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації в Україні.

 • Скільки коштує посвідчення довіреності та засвідчення підпису на заяві?

При посвідченні довіреностей майнового характеру враховується, ким довірена особа доводиться особі, яка видає довіреність (довірителю).

Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про переміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф.

Наприклад: посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном (крім транспортних засобів) дітям, другому з подружжя, батькам коштує 28 євро, іншим особам – 55 євро.

Будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей. У зв’язку з відсутністю у закордонних дипломатичних установ доступу до згаданого реєстру, підпис заявника на заяві про реєстрацію довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей повинен бути нотаріально посвідчений.

Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становить 18 євро.

Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо)  18 євро.

 • У мене немає копії паспорта особи, на яку я даю довіреність.

В разі відсутності паспорта всі дані вносяться у довіреність з Ваших слів. За Вашим бажанням та, у разі наявності відповідних копій, у довіреність буде внесено дані інших паспортів.

Останнім часом почастішали випадки, коли банківські установи в Україні вимагають внесення в довіреність даних паспорта, який було зазначено у договорі між Вами та банком на відкриття рахунку/вкладу. Врахуйте це при підготовці до оформлення такої довіреності.

 • Мені треба прийняти спадщину, але поїхати в Україну я не можу. Що робити?

Відповідно до чинного законодавства Ви протягом 6 місяців від дня смерті спадкодавця маєте подати нотаріально засвідчену заяву про прийняття або про відмову від прийняття спадщини. Цю заяву можна зробити в консульстві та потім передати нотаріусу в Україні, який веде спадкову справу.

У разі, якщо Ви хочете зареєструвати на своє ім’я спадкове майно, продати або подарувати його комусь ще, разом із заявою ви можете оформити відповідну довіреність.

 • Мені треба переписати квартиру (будинок, землю, інше нерухоме майно), яка знаходиться в Україні, на мого родича.

З юридичної точки зору слово «переписати» у більшості випадків означає дарування або продаж майна. Для того, щоб це зробити, потрібно підписати договір дарування або купівлі-продажу, відповідно. Кожен з цих договорів підписується у нотаріуса за місцем знаходження нерухомого майна, тобто в Україні.

Якщо Ви або та людина, якій Ви даруєте майно (яка дарує Вам майно) не може поїхати в Україну, потрібно оформити довіреність. Окрім стандартних даних у такій довіреності обов’язково вказуються відомості про майно та особу, якій Ви даруєте майно (яка дарує Вам майно).

 • Хочу зробити «доручення на дитину», щоб вона поїхала в Україну/виїхала з України.

Громадяни України в’їжджають на її територію без будь-яких обмежень, відтак дозвіл на в’їзд в Україну дитині не потрібен.

Виїзд з України регулюється Правилами перетинання державного кордону України. Ними, зокрема, передбачено, що:

a) дозвіл потрібний тільки дітям до 16 років, діти від 16 до 18 років можуть їхати самостійно;

b) дозвіл оформлюється у вигляді нотаріально посвідченої заяви, яку Ви можете зробити в консульстві;

c) дозвіл не потрібен, якщо інший з батьків – іноземець (наприклад, італієць/італійка), а також в інших більш специфічних випадках;

d) якщо обидва з батьків не можуть поїхати з дитиною, дозвіл можна оформити на будь-яку повнолітню особу, для цього в заяві вказуються її дані (документи від неї не потрібні).

Крім цього, авіакомпанії можуть надати послуги супроводу пасажирів, які досягли 12 років та подорожують самостійно. У цьому випадку батьки теж мають дати дозвіл, зазначивши назву авіакомпанії. Проконсультуйтеся з авіакомпанією перш ніж робити такий дозвіл.

 • Хочу дати довіреність на управління моєю машиною на італійських номерах в Україні.

Чинне українське законодавство не передбачає довіреність на управління транспортними засобами.

Проконсультуйтеся з Державною прикордонною службою України, Державною податковою службою України та Національною Поліцією щодо ввезення та користування Вашим транспортним засобом в Україні.

 • Ви зробили мені погану довіреність: не дають по ній пенсію!

По-перше, перевірте зміст довіреності. Чи зазначено в ній «оформлювати та отримувати належну мені пенсію»?

По-друге, перевірте термін дії довіреності, можливо вона вже не дійсна.

По-третє, справа може бути не в самій довіреності. За законом кожен рік людина, яка оформила довіреність на отримання її пенсії, має подати до відділення Пенсійного фонду нотаріальну заяву про поновлення виплати пенсії за довіреністю. Таку заяву можна написати в консульстві.

 • Де поставити апостиль на документах, виданих в Україні (свідоцтві про народження/про шлюб/про переміну імені/про смерть, рішенні суду, довідці про несудимість тощо)?

В дипломатичних представництвах і консульських установах України за кордоном апостиль в такому випадку не проставляється.

У залежності від виду документу штамп «Апостиль» проставляється:

 • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
 • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
 • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах офіційних документів, зокрема довідці про відсутність судимості в Україні.
 • Де поставити апостиль на документах, виданих в Італії?

Штамп «Апостиль» в Італії на документах РАГС, а також медичних, навчальних документах проставляється у відділеннях легалізації Префектур (Prefettura), а на судових або нотаріальних документах - у прокуратурах при судах (Procura della Repubblica presso il Tribunale) за місцем видачі італійського документа.

 • У нас в Італії народилася дитина. Які наші дії?
 • Отримати свідоцтво про народження в комуні, апостилювати у відділенні легалізації територіально компетентної префектури
 • Оформити набуття дитиною громадянства України за народженням із отриманням Довідки про реєстрацію особи громадянином України в ГКУ в Неаполі
 • Подати в ГКУ в Неаполі заяву та необхідні документи для оформлення для дитини паспорту для виїзду за кордон

Для реєстрації та отримання свідоцтва про народження в комуні, врахувати, що співробітник відділу РАГС присвоїть дитині: випадок 1) прізвище батька або випадок 2) прізвище матері, якщо батько у свідоцтві про народження не вказується.

При цьому, щоб уникнути написання італійською мовою прізвища дівчинки, на кшталт, Кропивницький Марія (випадок 1) або прізвище хлопчика Павлова Ігор (випадок 2) батьки або один із них можуть оформити в ГКУ довідку для італійського відділу РАГС комуни про традиційне для української мови написання прізвищ на –ий- або –ов- для хлопчиків або дівчаток.

Тобто, з такою довідкою батьки/один з них матимуть додаткові аргументи наполягати, в разі потреби, у відділенні РАГС комуни, щоб у свідоцтві про народження дитини, попри прізвище батька Кропивницький, прізвище дівчинки Марії писалося «Кропивницька» або, попри прізвище матері Павлова, прізвище хлопчика Ігоря писалося «Павлов».

Тариф – 28 євро (довідка оформляється протягом 1 робочого дня), або 56 євро (протягом 5 робочих днів).

Для оформлення набуття дитиною громадянства України за народженням (з отриманням в ГКУ в Неаполі Довідки про реєстрацію особи громадянином України) один з батьків-громадянин України подає такі документи:

 1. Заяву про оформлення набуття дитиною громадянства України за народженням.
 2. Свідоцтво про народження дитини (документи, видані або вчинені іноземними органами, мають надаватися до закордонної дипломатичної установи засвідченими в установленому законодавством України порядку, тобто легалізованими шляхом проставлення штампу «Апостиль» та із засвідченим перекладом українською мовою) – оригінал та копію.
 3. Паспорт громадянина України або іншого документа, передбаченого статтею 5 Закону України про громадянство, який підтверджує факт перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент її народження – оригінал та копію.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніше ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніше ніж у тижневий строк із дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка у подальшому обов’язково пред’являється при оформленні документів, що підтверджують громадянство України (закордонного паспорта).

Консульський збір за оформлення довідки не стягується.

Довідка про реєстрацію особи громадянином України видається в одному примірнику і лише один раз. Повторна реєстрація не допускається. У випадку втрати, пошкодження, вилучення тощо вказаного документа, ЗДУ оформлюється довідка на підтвердження факту раніше здійсненої реєстрації, із зазначенням повних вихідних реквізитів попередньої довідки.

Подати документи може один з батьків – громадянин України. Присутність дитини і другого з батьків (іноземця чи громадянина України) не обов’язкові.

Для оформлення дитині паспорта для виїзду за кордон

Батьки-громадяни України (або один з них, якщо інший – іноземець, або якщо дитина проживає із одним із батьків) подають такі документи:

 1. Свідоцтво про народження (якщо дитина народжена за кордоном, свідоцтво повинне бути скріплене штампом «Апостиль» та засвідчене у встановленому порядку перекладом українською мовою) – оригінал та копія.
 2. Довідка про реєстрацію особи громадянином України - оформляється посольством або консульством України - оригінал та копія.
 3. Закордонні паспорти батьків - оригінал та копія їхніх перших сторінок.
 4. Заява-анкета одного з батьків та окрема заява другого з батьків (у випадках його відсутності при подачі документів заява другого з батьків засвідчується нотаріально завчасно в ГКУ і докладається до пакету документів іншим з батьків). Увага: заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.
 5. Документ, що підтверджує тимчасове перебування (наприклад, permesso di sogiorno або carta di sogiorno), або постійне проживання дитини за кордоном (закордонний паспорт зі штампом «Постійне проживання за кордоном») - оригінал та копія. В разі відсутності цих документів – будь-який інший документ, який підтверджує фактичне перебування дитини в Італії (наприклад, довідка з дитсадка, школи, лікарняного закладу тощо).
 6. Документ, у якому вказана дійсна адреса проживання одного з батьків в Італії (carta d’identità, certificato di residenza, tessera sanitaria тощо) - оригінал та копія.
 7. 1 фотокартка 10×15 см (якщо дитина не досягла 12-річного віку; це ж фото можна зробити в ГКУ).
 8. Квитанція про сплату консульського збору за автоматизовану обробку даних 37 євро - оригінал та копія.

Увага: У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, яка проживає з одним із батьків, подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

 • свідоцтво про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
 • Я вийшла заміж та народила дитину в Італії. Чи будуть визнаватися Україною італійське свідоцтво про шлюб та італійське свідоцтво про народження дитини?

Так, але за умови засвідчення їх Апостилем (Apostille), який в Італії проставляється префектурами (Prefettura), або судовими органами (Tribunale) за місцем видачі італійського документа.

 • Чи можна отримати в Україні дублікат довідки про набуття дитиною громадянства України, якщо довідка була свого часу оформлена за кордоном?

Ні. Дублікат довідки можна отримати лише у тому дипломатичному представництві чи консульській установі України за кордоном, де вона була оформлена. У випадку втрати оригіналу довідки заявник має звертатися безпосередньо до закордонної дипломатичної установи або, за умови перебування в Україні, через Департамент консульської служби МЗС України (м. Київ, вул. Велика Житомирська 2, +38 044 238 15 15).

 • Чи отримує громадянство України дитина, народжена за кордоном у змішаному шлюбі, якщо один з її батьків є громадянином України на момент народження дитини, і яка вже має іноземне громадянство?

Так. Діти, які народились після 01.03.2001 р. отримують громадянство України автоматично з моменту народження, безвідносно до того, чи відбулася процедура реєстрації набуття громадянства України (ст. 7 Закону України «Про громадянство України», ред.2001 р. ) чи ні.

 • Чи втрачається громадянство України автоматично при набутті громадянства іншої держави?

Ні. Законодавством України не передбачена автоматична втрата громадянства України при будь-якій формі набутті громадянства іншої держави.

 • Чи можлива відмова від громадянства України?

Ні, законодавством України відмова від українського громадянства не передбачена.

 • Чи підтверджується факт наявності в дітей громадянства України, які вписані в закордонний паспорт батьків?

Ні, самі по собі відомості про дитину у паспорті громадянина України не є безпосереднім підтвердженням факту перебування дитини в громадянстві України.

 • Я набув громадянства Італії. Що я маю врахувати?

Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, що законодавство України про громадянство ґрунтується на принципі єдиного громадянства – громадянства держави Україна. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Разом з тим добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, згідно з ч. 1 ст. 19 цього Закону, є підставою для припинення громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли повнолітній громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто.

Втрата громадянства України відбувається не автоматично з набуттям громадянства іншої держави, а виключно з дня видачі Указу Президента України про припинення громадянства щодо певної особи.

 • Що робити, щоб офіційний італійський документ був чинний в Україні?

Щоб бути чинним в Україні, офіційний документ, виданий в Італії, повинен мати штамп «Апостиль», поставлений у компетентному органі Італії (у префектурі або суді), бути перекладений українською мовою – в Україні (перекладачем, відомим Посольству Італії в Україні або українському нотаріусу) або в Італії (перекладачем, відомим італійському суду, Посольству або Генеральному консульству України) зі штампом, що підтверджує правильність перекладу або справжність підпису, у відповідності до закону України про нотаріат.

 • Що робити, щоб офіційний український документ був чинний в Італії?

Щоб бути чинним в Італії, офіційний документ, виданий в Україні, повинен мати штамп «Апостиль», поставлений у компетентному органі України, бути перекладений італійською мовою – в Україні (перекладачем, відомим Посольству Італії в Україні або українському нотаріусу) або в Італії (перекладачем, відомим італійському суду, Посольству або Генеральному консульству України) зі штампом, що підтверджує правильність перекладу або справжність підпису.

В залежності від типу документу, щодо вимог до нього варто попередньо поцікавитися у державній структурі Італії, куди він подаватиметься.

Тариф за засвідчення в Генеральному Консульству України в Неаполі у день звернення підпису перекладача складає 18 євро.

Тариф за засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу (за сторінку) складає 37 євро.

 Переклад свідоцтва про смерть, оформленого в Італії, ГКУ в Неаполі здійснює у день звернення рідних померлого або уповноважених ними осіб. Тариф складає 9 євро.

 • Що треба знати при обміні українських посвідчень водія на італійські?

Відповідно до українсько-італійської угоди про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, підписаної 19 листопада 2015 р., громадяни України, що знаходяться легально на території Італії та мають зареєстроване місце проживання менш 4 років (residenza), мають обміняти своє українське посвідчення водія на італійське. Бажаючим слід звернутися e представництво Інспекції Цивільного автомобільного руху та Транспортного забезпечення Італії (Motorizzazione Civile) за місцем проживання громадян України.

Таким чином, Угода забороняє використання в Італії українських посвідчень водія в разі, якщо з моменту реєстрації місця проживання (residenza) власника пройшло більше 1 року. Обмін документів відбуватиметься без складання теоретичних та практичних іспитів. При видачі італійських посвідчень українські посвідчення вилучаються.

Натомість громадяни, які легально проживають в Італії терміном понад 4 роки, мають скласти практичний і теоретичний іспити для отримання італійських посвідчень водія.

Генеральне консульство України в Неаполі не проводить обмін посвідчень водія, а також не підтверджує їх дійсність. Обмін українського посвідчення водія на посвідчення подія Італії здійснює тільки Motorizzazione civile.

З метою обміну українських посвідчень на італійські Motorizzazione civile здійснює перевірку дійсності і автентичності українських посвідчень, надсилаючи відповідний запит в електронній формі до Міністерства внутрішніх справ України через ГКУ в Неаполі. Після отримання від МВС України відповіді ГКУ в Неаполі, не зволікаючи, пересилає її до відповідного представництва Motorizzazione Civile, яке приймає рішення щодо можливості обміну українського посвідчення водія на італійське.

Угодою не визначені терміни проведення перевірки дійсності посвідчення водія.

 • Куди звертатися, щоб прискорити обмін прав?

Генеральне консульство України в Неаполі не може вплинути на прискорення надходження запиту від Motorizzazione civile з приводу перевірки автентичності прав та на отримання відповіді МВС України.

Список запитів, отриманих Генеральним консульством від Motorizzazione civile та надісланих до МВС України на перевірку, а також список відповідей від МВС, переданих до Motorizzazione, розміщений у розділі «Консульські питання» і далі - «Інформація щодо обміну посвідчень водія»

N.B. Відсутність Вашого прізвища у вказаному списку, після подачі Вами документів на обмін посвідчення водія до Motorizzazione civile, означає, що Генеральне консульство не отримало по Вас запит від Motorizzazione civile відповідно до вимог, визначених Угодою, для подальшої передачі до МВС України, або що МВС України не надіслало по Вас відповідь для подальшої передачі до Motorizzazione.

Списки оновлюються регулярно, в міру надходження запитів і відповідей.

Просимо громадян України повною мірою дотримуватися норм чинного італійського законодавства, яке регулює процедури водіння авто на території Італії з українськими посвідченнями водія, а також їх обміну на італійські документи.

В контексті набрання чинності 11 червня 2017 року рішення Європейського Союзу про скасування візових вимог для громадян України-власників біометричних паспортів, просимо врахувати таке.

В міжнародному пункті пропуску прикордонні служби держав-членів ЄС можуть вимагати від громадян України підтвердження мети та умов перебування в Євросоюзі, а також достатніх фінансових засобів, в т.ч. шляхом пред’явлення підтверджуючих документів – оригіналів чи роздруківок.

Прикордонник має право пересвідчитися, що громадяни:

 1. мають на руках документ для перетину кордону (закордонний біометричний паспорт);
 2. можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;
 3. мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином;
 4. не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;
 5. не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в закордонному паспорті чинну візу.

Головна мета візової та прикордонної перевірок в міжнародному пункті пропуску – переконатися в тому, що людина не планує порушувати міграційні правила. Ключові з них - заборона працювати без робочої візи та необхідність дотримуватися так званого "правила 90 днів" (перебування в Шенгені не більше 90 днів протягом останніх 180 днів).

Чинне законодавство ЄС і держав-членів не містить вичерпного переліку підтверджуючих документів, які прикордонні служби країн-членів ЄС матимуть право вимагати на кордоні від громадян третіх країн, що мають право безвізового в’їзду на територію Євросоюзу.

Водночас, у Додатку І до т.зв. Шенгенського кодексу наводиться перелік документів, які можуть використовуватись для підтвердження мети подорожі та умов перебування, зокрема:

для подорожей з метою туризму або з особистих причин:

 • супровідні документи щодо проживання (запрошення від фізичної особи, якщо ви зупинитеся в неї; при цьому запрошення рекомендується оформляти не в довільній формі, а офіційно в комуні за місце проживання особи, яка запрошує, де уповноважений працівник підтвердить особу і статус перебування в Італії http://italy-vms.com.ua/wp-content/uploads/2015/01/invito_t.pdf; супровідний документ від установи (наприклад готелю), що надає помешкання, або будь-який інший прийнятний документ, що свідчить про наявність помешкання для проживання;
 • супровідні документи щодо маршруту, підтвердження замовлення організованої подорожі або будь-якого іншого прийнятного документа, що свідчить про наявність плану подорожі;
 • супровідні документи щодо повернення: зворотній квиток або квиток туди-назад.

для ділових поїздок:

 • запрошення від фірми або органу влади відвідати зустрічі, конференції або події, пов’язані з торгівлею, промисловістю або роботою;
 • інші документи, які демонструють наявність торговельних або робочих відносин;
 • вхідні квитки на ярмарки і конгреси, якщо ви плануєте їх відвідати.

для подорожей з метою участі в політичних, наукових, культурних, спортивних чи релігійних заходах або з іншою метою:

 • запрошення;
 • вхідні квитки;
 • дані про реєстрацію (enrolments) або ж програми, в яких зазначено за можливості назву приймаючої організації і тривалість перебування;
 • або будь-які інші прийнятні документи, що засвідчують мету візиту.

Підтвердженням фінансового забезпечення вашої поїздки слугуватимуть:

 • готівкові кошти в євро або в іншій валюті на еквівалентну суму;
 • картки міжнародних платіжних систем з коштами або достатнім кредитним лімітом;
 • сплачене проживання та квитки (при цьому рекомендується також мати з собою відповідні кошти);
 • фінансові гарантії запрошуючої сторони (при цьому рекомендується також мати з собою відповідні кошти).

Існує таблиця фінансових вимог, визначених італійською владою, залежно від тривалості поїздки та кількості осіб, для забезпечення перебування в Італії з розрахунку на одну особу.


Турист, що їде наодинці

Подорож групою з 2 або більше осіб:

1-5 днів

269,60 євро на весь період

212,81

6-10 днів

44,93 на день

26,33

11-20 днів

51,64 на весь період + 36,67 на день

25,82 + 22,21 на день

Понад 20 днів

206,58 + 27,89 на день

118,79 + 17,04 на день

Термін перебування в країнах ЄС без візи обмежений.

В Шенгенському просторі ви маєте право перебувати не більше 90 днів за останні 180 днів (разово або в сукупності; кількість перетинів кордону України з ЄС не обмежується).

Важливо пам'ятати, що:перший день відвідування – день в'їзду, навіть якщо ви в'їхали о 23:55 останній день відвідування – день виїзду, навіть якщо ви виїжджаєте о 00:05. При перевірці на в'їзді прикордонник може попросити для перевірки Ваш зворотний квиток. Якщо тривалість запланованого перебування з урахуванням зворотної дати вильоту перевищує дозволені 90 днів за останні 180 днів, вам можуть відмовити у в'їзді.

Задекларувати своє перебування в Італії за відповідною адресою іноземець має, прибувши до Італії, протягом 8 робочих днів звернувшись в місцевий імміграційний офіс (Ufficio Immigrazione) і заповнивши модуль (Dichiarazione di presenza).

Може бути відмовлено в перетині кордону до країн ЄС, зокрема, якщо іноземець:

 • перебуває у списку осіб, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;
 • перебуває в списку осіб, в’їзд яких, хоча б до одної країни ЄС, заборонений;
  засуджений у будь-якій країні ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення свободи строком мінімум на один рік;
 • є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;
 • якщо стосовно нього є докази участі в злочинній діяльності чи докази наявності умислу брати участь у подібній діяльності;
 • якщо не має документів, які б достатньо підтвердили задекларовані мету, період та умови перебування під час поїздки.

З додатковою важливою інформацією можна ознайомитися на сайті «Відкрий Європу» http://openeurope.in.ua/.

Увага:

В разі наявності у громадянина України не біометричного, а звичайного закордонного паспорта, він має отримати візу для подорожі до країн Шенгенського простору.

 • Я офіційно проживаю в Італії, маю намір поїхати в Єгипет (чи іншу країну) на відпочинок, роботу тощо. Мої дії?

Звернутися до Посольства Єгипту в Італії щодо процедури оформлення візи в Єгипет. ГКУ в Неаполі не має жодних повноважень з приводу оформлення віз громадянам України в інші держави.

 • Як громадянам України слід підготувати документи для оформлення подорожі за кордон?

Наполегливо рекомендуємо при оформленні документів для виїзду за кордон суворо дотримуватися норм національного та іноземного законодавства, ретельно вивчати візові процедури, які розміщуються на сайтах іноземних дипломатичних установ, не вдаватися до послуг сумнівних посередницьких фірм. Будь-які гарантії щодо позитивного вирішення питання видачі візи, в яких запевняють на рекламних шпальтах численні агенції з візового сприяння, не передбачені законодавством іноземних країн.

 • Які підстави відмов іноземних дипломатичних представництв та консульських установ в оформленні віз громадянам України?

За інформацією іноземних дипломатичних представництв та консульських установ в Україні, останнім часом зросла кількість випадків надання для оформлення віз недостовірних, підроблених документів на підтвердження мети поїздки чи гарантій вчасного повернення в Україну (довідки з місця роботи, стану банківського рахунку тощо).

З огляду на зазначене, розповсюдженими підставами прийняття зазначеними іноземними установами рішень щодо відмов громадянам України у візах є:

 • неповний пакет візових документів;
 • недостовірна інформація про фінансову спроможність заявників (фіктивні довідки з банку, які не підтверджують рух коштів, тощо);
 • підроблені довідки з майнових та сімейних питань.
 • Чи можуть подорожувати за кордон мешканці тимчасово окупованої території АР Крим?

Іноземні дипломатичні представництва, акредитовані в Україні, приймають до розгляду візові клопотання громадян України, в т.ч. тих українських громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях України та документовані ВИКЛЮЧНО паспортами громадян України для виїзду за кордон. Відповідно до законодавства України, громадянам України, в т.ч. тим, які мешкають на тимчасово окупованій території України, можуть оформлюватися паспорти громадянина України для виїзду за кордон будь-якими територіальними органами Державної міграційної служби України.

Документи, які подаються на візу, мають відповідати вимогам чинного законодавства України, зокрема, з урахуванням положень Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” від 15.04.2014 № 1207-VII.

 • Що додатково слід врахувати в контексті оформлення віз в іноземні країни?

До компетенції дипломатичних представництв і консульських установ України не відносяться питання, пов’язані з:

 • оформленням віз для в’їзду до іноземних країн;
 • продовженням шенгенських віз громадянам України;
 • «перенесенням» іноземних віз із попереднього паспортного документа до нового.
 • Що таке виїзне консульське обслуговування громадян України?

Виїзне консульське обслуговування полягає у здійсненні консульськими посадовими особами прийому громадян України з консульських питань поза межами Посольства або Консульства України на території їх консульського округу у термін та місці, визначені відповідно до графіка проведення виїзних консульських обслуговувань.

Метою проведення виїзного консульського обслуговування є забезпечення закордонними дипломатичними установами України належного захисту прав і законних інтересів громадян України у місцях їх компактного проживання чи перебування, надання їм сприяння у реалізації своїх прав та інтересів, проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи.

Доцільність здійснення та періодичність проведення виїзного консульського обслуговування визначаються щорічно на підставі аналізу звернень громадян України та відповідно до таких критеріїв:

 • компактність проживання громадян України у місцях проведення виїзного консульського обслуговування;
 • віддаленість місць компактного проживання чи перебування громадян України від Посольства чи Консульства;
 • очікувана кількість осіб, які планують відвідати виїзне консульське обслуговування;
 • наявність приміщень, придатних для проведення прийому відвідувачів (приміщення почесних консульств України, українських громадських організацій, органів регіональної влади країни перебування тощо);
 • фінансова доцільність проведення виїзного консульського обслуговування;
 • безпекова ситуація у країні перебування та безпосередньо у місці запланованого проведення виїзного консульського обслуговування.
 • Які консульські дії, за наявності відповідних документів у заявника, можуть вчинятися консулами під час виїзних консульських обслуговувань?
 1. Постановка на тимчасовий та постійний консульський облік.
 2. Зняття з консульського обліку.
 3. Витребування документів.
 4. Вчинення нотаріальних дій (у т.ч. оформлення довіреностей, засвідчення справжності підпису особи на заявах, засвідчення справжності підпису перекладача тощо).
 5. Видача довідок, передбачених законодавством України.
 6. Прийом документів для оформлення закордонного паспорта дітям до 12 років (особи після виповнення 12-річного віку подають документи виключно в ГКУ в Неаполі).
 7. Видача готових паспортних документів.
 • У які міста Півдня Італії консули ГКУ в Неаполі здійснюють виїзне консульське обслуговування?

Зазвичай, в віддалені від Неаполя міста, де проживає чисельна українська громада, на кшталт Барі (Базиліката), Джойя Тауро (Калабрія), Катанія (Сицилія).

Розклад виїзних консульських обслуговувань та адреси їх проведення можна уточнити за телефоном +39 081 787 54 33

 • Як сплатити за консульські послуги, які вчиняються під час виїзних консульських обслуговувань?

 Оплата здійснюється виключно банківською карткою (картка-банкомат, кредитна, препагата) через наявний під час прийому термінал POS відповідно до існуючих тарифів.

Консульські посадові особи не можуть:

 • виконувати функції адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, офіційних перекладачів;
 • прискорити отримання відповідей з України на клопотання громадян про залишення на постійне проживання за кордоном, вихід з громадянства та оформлення паспорта України для виїзду за кордон;
 • оформлювати чи вносити будь-які зміни або відмітки до внутрішніх паспортів громадянин України, зокрема вклеювати фотокартки при досягненні ними 25- та 45-річного віку;
 • надавати гроші у борг, сплачувати штрафи, лікарські, транспортні, готельнi та iншi рахунки;
 • надавати банківські, поштові, ритуальні послуги;
 • звільнити громадян від відповідальності за вчинені ними адміністративні або кримінальні правопорушення за кордоном;
 • втручатися у діяльність та повноваження правоохоронних або інших органів Італії;
 • наймати адвокатів для захисту інтересів громадян України у судах;
 • надавати сприяння у працевлаштуванні, пошуку житла, влаштуванні до дитячих чи освітніх закладів, бронюванні квитків, номерів у готелях тощо;
 • консультувати з питань ввезення особистих речей або транспортних засобів на митну територію України та іноземної держави.

До компетенції консульської установи також не відносяться питання, пов’язані з:

 • оформленням віз для в’їзду іноземних країн;
 • продовженням шенгенських віз громадянам України;
 • «перенесенням» іноземних віз із попереднього паспортного документу до нового;
 • оформленням дозволу на проживання в іноземних країнах;
 • остаточним рішенням щодо можливості обміну українського посвідчення водія на іноземне;
 • проставленням печатки «Апостиль» на іноземних свідоцтвах, оформлених місцевими органами РАЦС та на будь-яких інших офіційних документах, виданих компетентними органами іноземної держави;
 • оформленням набуття іноземного громадянства.

 Увага:У разі звернень громадян України консул може надати їм інформацію про відомих йому адвокатів, перекладачів чи ритуальні служби. Рішення про звернення до них або інших приймає виключно громадянин України, зацікавлений у відповідних послугах.

Від громадян України, які ніколи не перебували у шлюбі:

 • нотаріально посвідчена заява про сімейний стан (бланк заяви видається в консульстві; таку заяву також можна оформити у нотаріуса в Україні);
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон - оригінал та 2 фотокопії першої сторінки;
 • довідка про прописку/реєстрацію, яка видається за місцем реєстрації в Україні – оригінал або «внутрішній» український паспорт (паспорт громадянина України) з відміткою про прописку/місце реєстрації – оригінал та фотокопія усіх заповнених сторінок, у тому числі зі штампом про прописку;
 • свідоцтво про народження - оригінал та фотокопія;
 • carta d'identità, рermesso (carta) di soggiorno (у разі наявності) - оригінал та фотокопія.
 • Квитанція про сплату консульського збору – 74 євро (у разі термінового тарифу - оформлення протягом 1 робочого дня) або 46 євро (у разі оформлення протягом 10 робочих днів). Якщо заява про сімейний стан офорлена у нотаріуса в Україні, косульській збір складатиме - 56 євро (у разі термінового тарифу - оформлення протягом 1 робочого дня) або 28 євро (у разі оформлення протягом 10 робочих днів).

Додатково до переліку вище:

Від громадян України, які перебували у шлюбі або змінювали ім’я

Якщо шлюб розірвано або припинено у зв'язку із розлученням:

 • свідоцтво про розірвання шлюбу, видане на ім'я заявника, або рішення суду, що набрало законної сили після 27 липня 2010 року з відповідними відмітками суду - оригінал та фотокопія.

Якщо шлюб розірвано або припинено у зв'язку зі смертю іншого з подружжя:

 • свідоцтво про шлюб - оригінал та фотокопія;
 • свідоцтво про смерть іншого з подружжя - оригінал та фотокопія.

Якщо громадянин України колись міняв прізвище або ім’я:

 • свідоцтво про шлюб або довідка з органів РАЦС про шлюб, або витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, або свідоцтво про переміну імені - оригінал та фотокопія.

Увага:

Свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбу та смерть у разі, якщо ці документи були оформлені в Італії, мають бути представлені до ГКУ в Неаполі зі штампом «Апостиль» та нотаріально завіреним перекладом українською мовою – оригінал та фото копія.

Від іноземців:

Da parte dei cittadini stranieri:

- документ, що посвідчує особу (для італійців та іноземців-резидентів Італії - carta d'identità, у інших випадках – паспорт, посвідчення водія тощо);

- carta d'identità (per i residenti in Italia) opurre passaporto, patente di guida per i non-residenti

- у випадку, якщо зазначена в carta d'identità прописка змінилася, потрібно надати сеrtificato di residenza з комуни за місцем нинішнього проживання;

- nel caso la residenza indicata nella carta d’identita sia diversa rispetto a quella attuale, bisogna esibire il certificato di residenza del Comune di residenza attuale;

- заява-декларація про те, що іноземеці/іноземка не заперечує проти укладення шлюбу з громадянкою/громадянином України та проти внесення своїх даних до Nulla Osta (бланк видається в консульстві)

- Dichiarazione dell’intenzione di contrarre matrimonio con la cittadina ucraina (il cittadino ucraino) e l’autorizzazione all’inserimento dei dati personali nel Nulla Osta al matrimonio della sudetta (sudetto) – nel formulario rilasciato dal Consolato generale.

Отримати готовий документ має громадянин України.

Контакти громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми на території України

№ з/п

Область

Назва організації

Прізвище, ім’я, по батькові керівника організації

Контактна інформація

(номер телефону та email)

1


Вінницька


Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії»


Студілко Алла Вячеславівна

(Голова правління)


Роб.: 0432-26-31-82,

Моб. +38-067-135-57-61,

e-mail: astudilko@gmail.comГромадська організація «Прогресивні жінки»


Козлова Наталія Борисівна

(Президентка)

Роб.: 0432-60-20-20,

Моб.: +38-067-236-44-47,

e-mail: Progress.women@gmail.com


2


Волинська


Громадська організація «Велес+»

 


Вальчук Віктор Юрійович

(Голова правління)

 

Роб.: 0332-76-76-66,

Моб.: +38-063-030-70-11,

e-mail: veles051206@gmail.comГромадська організація «Волинські перспективи»Пахом’юк Ніна Володимирівна

(Голова правління)


Роб./факс: 0332-76-76-66,

Моб.: +38-050-690-48-29,

e-mail: vperspectives@gmail.com,

extrim@lt.ukrtel.net


3


Дніпропетровська


Громадська організація «Промінь Дніпро»


Моргун Олена Леонідівна

(Голова правління)


Моб.: +38-056-789-80-18,

+38-066-407-20-38,

e-mail: promindnipro@gmail.com,

morgunolena@gmail.com


4


Донецька


Громадська організація «Донецька обласна Ліга ділових і професійних жінок»Горова Людмила Олександрівна

(Голова правління)


Моб.: +38-050-960-04-80,

+38-067-620-67-19,

e-mail: postmaster@liga.donetsk.ua


5


Житомирська


Громадська організація «Жіночий інформаційно-консультативний центр»Бабенко Ірина Германівна

(Голова правління)


Роб./факс: 0412-40-07-32,

Моб.: +38-096-456-55-56,

e-mail: wicc.shelter@gmail.com


6Закарпатська


Закарпатська громадська жіноча організація «Веста»


Сабадош Інна Василівна

(Голова правління)


Роб.: 0312-61-62-91,

Моб.: +38-050-693-95-13,

e-mail: vestainna@gmail.com,

inna.sabadosh@gmail.com


7


Запорізька


Громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя»


Шостак Антоніна Петрівна

(Голова правління)


Роб./факс: 061-220-74-03,

Моб.: +38-095-245-30-88,

+38-097-435-17-64

e-mail: egidazp@ukr.net


8


Івано-Франківська


Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»


Козакевич Наталія Дмитрівна

(Виконавчий директор)

Роб.: 0342-77-99-89,

Факс: 0342-77-86-89,

e-mail: caritas-ivano-frankivsk@ukr.net,

nkozakevych@ukr.net


9


Київська та м. Київ


Громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство»Грищенко Наталія Степанівна

(Голова правління)


Роб.: 044-383-50-71,

Моб.: +38-067-962-50-30

e-mail: gryschenko.ns@gmail.com

10


Кіровоградська


Громадська організація «Обласний жіночий інформаційний центр» (ОЖЦ)
Гаращенко Олена Миколаївна

(Голова правління)


Роб/факс: 0522-22-65-79,

Моб.: +38-050-704-41-99,

e-mail: alina.veriz@gmail.com

led@library.kr.ua


11


Луганська


Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу»


Ковєшнікова Лілія Володимирівна

(Голова правління)

Моб. +38-050-900-71-70

womdon@mail.ru

womdon@ukr.net


12


Львівська


Громадська організація "Західноукраїнський центр "Жіночі перспективи"Максимович Любов Володимирівна

(Голова правління)


Роб.тел: 0322-95-50-60,

Моб. +38-067-671-25-57,

e-mail: Luba@women.lviv.ua,

women@women.lviv.ua


13


Миколаївська


Миколаївський фонд «Любисток»Пархоменко Маргарита Петрівна

(Директор)

Тел./факс: 0512-37-07-77,

Моб.: +38-097-210-64-49,

+38-093-835-88-62,

+38-099-632-52-00,

e-mail: margaritap@ukr.net,

lyubistok.mk@gmail.com


14


Одеська


Громадський рух «Віра, Надія, Любов»


Семікоп Тетяна Євгенівна

(Голова руху)

Раб./факс: 048-777-25-17,

Моб. +38-067-483-77-19,

e-mail: Semikop@te.net.ua


15


Полтавська


Благодійна організація «Світло надії»


Дрозд Роман Антонович

(Заступник виконавчого директора)


Роб/факс: 0532-60-60-81

/ 69-42-50,

Моб: +38-094-869-42-50, +380505278755

e-mail: romdrozd@gmail.com


16


Рівненська


Громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»


Гунько Лариса Петрівна

(Голова правління)


Роб./факс: 0362-46-09-67,

Моб.: + 38-096-126-52-58,

e-mail: centerchaika@gmail.com,

chayka@rivne.com


17


Сумська


Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини»


Глоба Едуард Володимирович

(Голова правління)


Моб.: +38-095-926-85-04,

+38-063-149-49-03,

e-mail: ligasoc.sumy@gmail.com,

Globa2774@gmail.com


18

Тернопільська

Громадська організація «Тернопільський міський жіночий клуб «Відродження нації»

Кравець Галина Омелянівна

(Голова правління)


Роб.: 0352-52-39-52,

Факс: 0352-52-57-05,

Моб.: +38-067-391-48-16,

e-mail: galina_kravets@ukr.net,

pasechnik.marina11@gmail.com


19


Харківська


Громадська організація «Шлях до життя»


Шарун Яна Олександрівна

(Голова правління)


Моб: +38-050-567-90-81,

e-mail: Sharun1979Yana@gmail.com


20


Херсонська


Громадська організація «Херсонський обласний центр «Успішна жінка»Литвиненко Анжела Вікторівна

(Заступник голови правління)


Роб/факс: 0552-42-35-66,

Моб.: +38-099-349-36-47,

e-mail: alytvynenko.sw@gmail.com


21


Хмельницька


Благодійний фонд «Ксена»


Устинова Оксана Анатоліївна

(Голова Фонду)

Моб.: +38-067-223-41-85,

+38-066-826-70-17,

e-mail: ksenaustynova@gmail.com


22


Черкаська


Черкаська благодійна організація людей, які живуть з ВІЛ «Від серця до серця»


Несват Наталія Андріївна

(Голова правління)


Тел./Факс: 0472-71-22-54,

Моб.: +38-093-525-93-58,

e-mail: natasha30n78@gmail.com

smaryna1985@gmail.com


23


Чернівецька


Громадська організація «Сучасник плюс»


Мручковська Ельвіра Миколаївна

(Голова правління)


Роб.: 0372-58-55-96,

Моб.: +38-050-736-87-18,

e-mail: elviramruchkovska@gmail.com

24


Чернігівська


Чернігівський громадський комітет захисту прав людини


Тарасов Віктор Володимирович

(Виконавчий директор)


Роб./факс: 0462-61-25-32,

Моб.: +38-063-140-63-47,

e-mail: protection.ua@gmail.com,

natali.pidubna@gmail.comКонтактні дані працівників обласних державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Область

Відповідальний структурний підрозділ

Відповідальна особа (ПІБ, посада)

Поштова адреса, номер телефону, e-mail

1

Вінницька

Департамент соціальної та молодіжної політики

Никодим Любов Павлівна, головний спеціаліст відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми управління праці та сімейної політики

21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7,

тел. (0432) 66 09 19,

dsmp@vin.gov.ua;


Відділ сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми

тел. (0432) 61 16 80,

DSMP_sgt@vin.gov.ua

 

2

Волинська

Департамент соціального захисту населення

Гобод Оксана Михайлівна, директор департаменту


43000, м. Луцьк, Київський майдан, 9

тел. (0332) 778 109, 778 127

post@dlsp.voladm.gov.ua


3

Дніпропетровська

Департамент соціального захисту населення

Рахманов Владислав Рустамович, завідувач сектору у справах сімейної та гендерної політики управління забезпечення соціальних гарантій

49026 м. Дніпро,

вул. Набережна Перемоги, буд.26,

тел. (056) 713 62 09,

sobes@ukr.net

rakhmanov@adm.dp.gov.ua


4

Донецька

Управління у справах сім'ї та молоді

Костенко Наталія Іванівна, начальник відділу у справах сім'ї, молоді та ґендерної рівності

84313 м. Краматорськ,

вул. Богдана Хмельницького, 6

тел. (063) 333 08 77, (050) 326 15 32

kostenkomolod@gmail.com


5

Житомирська

Управління сім’ї, молоді та спорту

Гуменна Людмила Миколаївна, головний спеціаліст відділу молодіжної та сімейної політики

м. Житомир, вул. М.Бердичівська, 25,

тел. (0412) 47 44 93

zhtdsms@ukr.net

6

Закарпатська

Департамент соціального захисту населення

Савчин Василь Петрович, головний спеціаліст відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей та запобігання сімейного неблагополуччя

88002, м. Ужгород, Тургенєва, 8

тел. (0312) 3 23 62

guszn@zaksoc.gov.ua


7

Запорізька

Департамент соціального захисту населення

Дроздова Ольга Миколлаївна, начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми

69063, м. Запоріжжя, пр. Соборний,48

тел. (061) 764 42 65

vsdzp@ukr.net


8

Івано-Франківська

Департамент соціальної політики

Савчук Надія Василівна, головний спеціаліст відділу сім’ї та програм соціального розвитку управління соціального захисту населення

76018, м. Івано-Франківськ, вул. Л. Курбаса, 2

тел. (0342) 53 15 78, 50 30 81

pilgifsz@ukr.net, ifsz@ukr.net


9

Київська

Служба у справах дітей та сім'ї

Чечель Дар’я Володимирівна, головний спеціаліст відділу у справах сім'ї

01196 м. Київ, пл. Лесі Українки,1

тел. (044) 286 77 37

sim_koda@ukr.net


10

Кіровоградська

Департамент соціального захисту населення

Пустовойт Марина Едуардівна, начальник відділу сім’ї та оздоровлення дітей

25006, м. Кропивницький, вул.. В.Чорновола,38,

тел. (0522) 22 35 64;

ozdorov.kir@ukr.net


11

Луганська

Департамент соціального захисту населення

Шевченко Ігор Анатолійович, заступник начальника управління – начальник відділу оплати праці та соціально-трудових відносин управління праці та зайнятості населення

93400, м. Сєвєродонецьк,

проспект Гвардійський, 30/1,

тел. (0645) 2 303 77

trud-lg@ukr.net (управління)

dszn@loga.gov.ua (департамент)


12

Львівська

Департамент соціального захисту населення

Горун Наталія Валеріївна, головний спеціаліст відділу сімейної політики управління з питань праці та сімейної політики

79046, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10,

тел. (032) 255 47 96,

simploda@gmail.com

13

Миколаївська

Департамент соціального захисту населення

Дмитрієва Зоя Гарольдівна, начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування

54001 м.Миколаїв, вул.Фалеївська,14

тел.(0512) 37 21 32

dep.k210@ukr.net


14

Одеська

Департамент соціальної та сімейної політики

Колтунова Олена Валеріівна, головний спеціаліст відділу сімейної політики

65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83,

тел. 067 98 525 82

dssp-simya@odessa.gov.ua


15

Полтавська

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту

Калапіщак Людмила Адамівна, головний спеціаліст відділу сім’ї та молоді

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1

тел. (0532) 56 92 66

vssm@adm-pl.gov.ua


16

Рівненська

Департамент соціального захисту населення

Очеретнюк Олена Анатоліївна, головний спеціаліст відділу з питань оплати праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального обслуговування населення

33028, м. Рівне, вул. Словацького, 1

тел. (0362) 26 08 68

pracia.rivne@gmail.com

17

Сумська

Департамент соціального захисту населення


Есаулко Любов Михайлівна, головний спеціаліст сектору сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми

40000, , м. Суми, пров. 9 Травня, 2,

тел. (0542) 60 02 08

molpolit@dszn.sm.gov.ua


18

Тернопільська

Відділ сім’ї та молоді

Шуль Оксана Мирославівна, головний спеціаліст відділу сім’ї та молоді

46021, м. Тернопіль,

вул. Грушевського, 8

тел. (0352) 52 25 70

ternopilmolod@ukr.net

shul_o@ukr.net


19

Харківська

Департамент соціального захисту населення

 

 

Тимошенко Поліна Борисівна, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та по роботі з громадськістю управління організаційно-аналітичного забезпечення

 

Адреса Департаменту

61022, Держпром, 3 під., 7 поверх

ф.(057) 705 26 72

upr_truda@kharkivoda.gov.ua


Адреса управління

м. Харків, пл. Свободи, 5

Держпром, 3 під., 6 поверх, каб. 202 т/ф (057) 705 26 42

inter-dom@ukr.net


20

Херсонська

Департамент соціального захисту населення

Погорілий Ігор Іванович, начальник відділу сім’ї, гендерної політики та оздоровлення дітей управління державних допомог, житлових субсидій, сім’ї та праці Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації

73010, м. Херсон, вул. Потьомкінська, 13 а,

тел. (0552) 49 60 80

dp-soczah@khoda.gov.ua

gutszn@ukrpost.ua, soc_pol@ukr.net

 

21

Хмельницька

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Остапішина Лілія Борисівна, головний спеціаліст відділу державної допомоги та реалізації сімейної політики

29000, м. Хмельницький,

Вул.. Володимирська, 109

т./ф.(0382) 65 76 36

т./ф.(0382) 75 20 89

simya-dszn@ukr.net


22

Черкаська

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту

Удовиченко Лариса Олександрівна, головний спеціаліст відділу фізичної культури, спорту, молоді, оздоровлення та сімейної політики

18000, м. Черкаси,

вул. Пастерівська, 102.,

тел. (0472) 63 85 59,

ums2006@ukrpost.ua,

Larisa0216@ukr.net


23

Чернівецька

Департамент соціального захисту населення

Артенюк Світлана Анатоліївна, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та сімейної політики

58018, м. Чернівці,

вул. Головна, 245

тел. (0372) 51 54 37

gupszn@ukr.net

24

Чернігівська

Департамент сім’ї, молоді та спорту

Коваленко Дарина Олегівна, провідний спеціаліст відділу з питань сім’ї та гендерної політики

14000, м. Чернігів,

пр. Миру, 14,

тел. (0462) 67 45 14

dsms_kovalenko@cg.gov.ua


25

м. Київ

Служба у справах дітей та сім'ї (Київської міської державної адміністрації)

Леоновець Ярослава Миколаївна, головний спеціаліст сектору сімейної політики 

01004, м. Київ, вул. Дегтярівська,3а

тел. (044) 483 45 55

ssdkmda@ukr.net

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux