Обмін українських посвідчень водія на італійські
Опубліковано 22 березня 2023 року о 16:25

Що треба знати при обміні українських посвідчень водія на італійські?


УВАГА!

 Українсько-італійська Угода про взаємне визнання та обмін посвідчення водія (далі – Угода) тимчасово припинила свою чинність від 01 червня 2021 року. 


Відповідно до українсько-італійської угоди про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, підписаної 19 листопада 2015 р., громадяни України, що знаходяться легально на території Італії та мають зареєстроване місце проживання менш 4 років (residenza), мають обміняти своє українське посвідчення водія на італійське. Бажаючим слід звернутися e представництво Інспекції Цивільного автомобільного руху та Транспортного забезпечення Італії (Motorizzazione Civile) за місцем проживання громадян України.

Таким чином, Угода забороняє використання в Італії українських посвідчень водія в разі, якщо з моменту реєстрації місця проживання (residenza) власника пройшло більше 1 року. Обмін документів відбуватиметься без складання теоретичних та практичних іспитів. При видачі італійських посвідчень українські посвідчення вилучаються.

Натомість громадяни, які легально проживають в Італії терміном понад 4 роки, мають скласти практичний і теоретичний іспити для отримання італійських посвідчень водія.

Генеральне консульство України в Неаполі не проводить обмін посвідчень водія, а також не підтверджує їх дійсність. Обмін українського посвідчення водія на посвідчення подія Італії здійснює тільки Motorizzazione civile.

З метою обміну українських посвідчень на італійські Motorizzazione civile здійснює перевірку дійсності і автентичності українських посвідчень, надсилаючи відповідний запит в електронній формі до Міністерства внутрішніх справ України через ГКУ в Неаполі. Після отримання від МВС України відповіді ГКУ в Неаполі, не зволікаючи, пересилає її до відповідного представництва Motorizzazione Civile, яке приймає рішення щодо можливості обміну українського посвідчення водія на італійське.

Угодою не визначені терміни проведення перевірки дійсності посвідчення водія.

Куди звертатися, щоб прискорити обмін прав?

Генеральне консульство України в Неаполі не може вплинути на прискорення надходження запиту від Motorizzazione civile з приводу перевірки автентичності прав та на отримання відповіді МВС України.

Просимо громадян України повною мірою дотримуватися норм чинного італійського законодавства, яке регулює процедури водіння авто на території Італії з українськими посвідченнями водія, а також їх обміну на італійські документи.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux