Транспортні засоби з українською реєстрацією
Опубліковано 24 травня 2023 року о 16:19

Можливість користування українським посвідченням водія та транспортним засобом з українською реєстрацією на території Італії залежить від наявності у громадянина України італійської «реєстрації/прописки» (residenza anagrafica):

 • Якщо ви не оформлювали «реєстрацію/прописку» (residenza anagrafica) в Італії, ви маєте право на користування дійсним посвідченням водія, виданим в Україні, без обмежень у часі. Водночас, за цієї ж умови транспортний засіб на українській реєстрації може перебувати на дорогах громадського користування протягом одного року з моменту в’їзду / ввезення ТЗ на митну територію Італії (статті 135 та 132 Codice della Strada / Кодексу законів про дорожній рух Італійської Республіки).
 • Якщо ви оформили «реєстрацію/прописку» (residenza anagrafica) в Італії, згадані вище строки скорочуються. Протягом одного року з моменту отримання «реєстрації/прописки» (residenza anagrafica) ви повинні отримати італійське посвідчення водія (стаття 135 Codice della Strada / Кодексу законів про дорожній рух Італійської Республіки). Це можна зробити шляхом обміну українського посвідчення на італійський еквівалент в межах процедури, передбаченої відповідною двосторонньою угодою, або склавши іспити на отримання італійського посвідчення водія за загальною процедурою. Також у разі оформлення «реєстрації/прописки» (residenza anagrafica) скорочується до трьох місяців строк дозволеного перебування транспортних засобів з українською реєстрацією на митній території Італії (стаття 93bis Codice della Strada / Кодексу законів про дорожній рух Італійської Республіки).

Просимо уважно відслідковувати зазначені строки, оскільки за порушення наведених вище норм італійського законодавства передбачені грошові штрафи та суворіші санкції - вилучення посвідчення водія / конфіскація транспортного засобу.

Громадяни України, які через війну змушені були виїхати до Італії на власному автотранспорті, зареєстрованому в Україні, і звернулися до компетентних органів з проханням оформити тимчасовий захист, можуть користуватися таким транспортним засобом на території країни протягом одного року з моменту ввезення транспортного засобу на митну територію Італії.

Оскільки тимчасовий захист в Італії автоматично продовжено до 31 грудня 2023 року, щоб спростити умови для громадян України, які отримали відповідну посвідку на проживання у компетентних органах Італії, Міністерство інфраструктури і транспорту Італії переглянуло правила використання транспортних засобів, зареєстрованих в Україні.

Циркулярним листом від 12.05.2023 №14744, який набрав законної сили 22 травня цього року, визначена можливість тимчасового оформлення італійських державних номерних знаків серії ЕЕ для транспортних засобів, які належать тимчасово переміщеним особам з України 

1 людина - 1 транспортний засіб. 
Такі транспортні засоби не потребують розмитнення.

Кого стосується таке нововведення?

Громадян України, які мають дійсну посвідку на проживання, яка підтверджує тимчасовий захист в Італії (Permesso di soggiorno - protezione temporanea - emergenza Ucraina) і є власниками транспортного засобу, зареєстрованого в Україні (легковика до 3,5 т або мотоцикла).


Який строк дійсності таких номерних знаків? 

Тимчасові державні номерні знаки серії ЕЕ будуть дійсні до кінця терміну дії Permesso di soggiorno - protezione temporanea - emergenza Ucraina.


Що для цього потрібно?

Щоб отримати тимчасові державні номерні знаки серії ЕЕ потрібно звернутися до відділу Motorizzazione Civile,  де ви зареєстровані/прописані на півдні Італії.


Необхідні документи: 

 • заповнена заява - більше інформації у відділі Motorizzazione Civile;
 • документ, що підтверджує особу заявника, виданий українськими або італійськими компетентними органами;
 • посвідка на проживання, яка підтверджує тимчасовий захист в Італії (permesso di soggiorno - protezione temporanea - emergenza Ucraina);
 • копія документа про присвоєння італійського податкового номера (codice fiscale);
 • копія українського свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу:
  • свідоцтво міжнародного зразка містить інформацію і кирилицею, і латинськими літерами, тому втручання консульської установи України не потрібне;
  • заповнення Додатку 2 до циркулярного листа №14744 Міністерства інфраструктури і транспорту Італії передбачене виключно у випадку, якщо свідоцтво не містить транслітерації латинськими літерами.
 • підтвердження оплати - більше інформації у відділі Motorizzazione Civile;
 • документи, що підтверджують повноваження представника, якщо клопотання порушується не особисто.


Наголошуємо, що переклад документів, виданих компетентними органами України, не вимагається, якщо вони містять інформацію латинськими літерами. 
Встановлено, що після отримання тимчасових державних номерних знаків серії ЕЕ, водій повинен мати при собі, окрім посвідчення водія та реєстраційного документа на транспортний засіб, також посвідку на проживання, яка підтверджує тимчасовий захист в Італії (permesso di soggiorno - protezione temporanea - emergenza Ucraina).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux