Інавгурація фотовиставки «Донбас, Європа» в Неаполі
Опубліковано 25 жовтня 2019 року о 19:24

22 жовтня 2019 року у Будинку мистецтв Неаполя відбулася інавгурація фотовиставки «Донбас, Європа».

У найпрестижнішому культурологічному закладі міста були презентовані понад 40 робіт Олеся Кромпляса (Україна) серії «Промка» та 12 робіт Роберто Травана (Італія) серії «Twelve shots from Donbass».

Посол України в Італії Євген Перелигін, відкриваючи фотовиставку, відзначив унікальність цього проекту, що покликаний продемонструвати весь жах війни на Донбасі та важке життя людей у зоні конфлікту очима двох професіоналів.

Олесь Кромпляс наголосив, що його фото не мають нічого спільного з будь-якою пропагандою, на них - правда війни. Назва фотовиставки показує прямий зв'язок між ситуацією на Донбасі і небезпекою для всієї Європи.

Роберто Траван підкреслив, що йдеться не про громадянський конфлікт, а про справжню війну, для багатьох на Заході невідому.

За словами Генерального консула України в Неаполі Віктора Гамоцького, виставка є нашим подарунком місту Неаполь, в якому проживає найчисельніша, з-поміж інших італійських міст, українська громада. Правду, яку знає Україна, мають знати усі, щоб завтра жити в мирі.

Важливою була участь в інавгурації делегації мерії м.Київ на чолі з Дмитром Загуменним у складі представників Київського міського центру допомоги учасникам АТО (директора Георгія Кунаха, Анни Швиденко і Наталії Прилуцької), а також аналітика і волонтера Мауро Воерціо, який, зокрема, в рамках проекту Stopfake.org сприяє донесенню до італійського читача об’єктивної інформації про війну на Донбасі.

Проблематиці виставки були присвячені численні розлогі матеріали у всіх провідних місцевих друкованих виданнях та на телеканалах.

Газета «Ла Репуббліка. Наполі» пише про російську агресію та окупацію окремих територій Донецької і Луганської областей та Криму кадровими російськими військовими, про 13 тис.загиблих, 2 мільйони внутрішньо переміщених осіб.

«Куотідьяно Наполі» звертає увагу на унікальність виставки та на те, що сучасні війни не знають географічних кордонів.

«Вірджіліо» акцентує на драматичних подіях війни та її наслідках.

«Іль Рома» пише про те, що виставка є закликом до спільного утвердження миру, демократії і прав людини та протидії загрозам, і зазначає, що саме Україна є передовою, яка захищає сьогодні Європу.  

«Іль Маттіно» наводить слова О.Кромпляса про те, що Україна-географічний центр Європи і, здійснивши агресію на Донбасі, Росія має на меті забезпечення контролю над Євросоюзом.

«Іль Корр’єре дель Медзоджорно» розмістила матеріал під назвою «Донбас, Європа. Незручна правда забутої війни».

Телеканал “TLA” характеризує війну на Донбасі як дуже серйозну проблематику, яка потребує поширення.

Питанням, до яких спонукає виставка «Донбас, Європа», присвячений також репортаж телеканалу “RAI Campania”.    

Прес-реліз із відповідними акцентами щодо теми фотовиставки розміщений на сайті мерії Неаполя та Палацу мистецтв міста.

Ця виставка є словом вдячності тим, хто, ризикуючи власним життям, зберіг нашу державу у боротьбі з ворогом і сьогодні продовжує відстоювати суверенітет і незалежність України. Її презентація в Неаполі є нашою шаною пам’яті усім патріотам, полеглим наслідок російської агресії на Донбасі.

Значна увага провідних місцевих ЗМІ до фотовиставки, особиста участь авторів робіт, високий рівень учасників інаугурації і численні відвідувачі, які мають цими днями можливість ознайомитися з експозицією,  дозволяють додатково донести правду про війну і мобілізувати громадську і політологічну думку на підтримку України.

Виставка триватиме до 27 жовтня (Palazzo delle Arti di Napoli, via dei Mille, 60).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux