30-а Міжнародна літня універсіада в Неаполі 3-14 липня 2019 року. Рекомендації щодо перебування в Неаполі та інших містах регіону Кампанія. До уваги учасників Універсіади та групи підтримки з України
Опубліковано 26 червня 2019 року о 18:07

 

Неаполь – чудове італійське портове місто, одне з найбагатших в Італії в культурному, археологічному і історичному плані. Ми хотіли б, щоб ваше перебування, на додаток до переможних виступів українських спортсменів, у неофіційній столиці Південної Італії було безпечним, приємним і пізнавальним.

У цьому зв’язку просимо ознайомитися з нижчевикладеною інформацією.

 • Завжди майте з собою адресу і потрібні номери телефонів Генерального консульства України в Неаполі:

Адресa ГКУ в Неаполі – Centro Direzionale, via Giovanni Porzio, 4 – B3, interno 5-6.

Телефони - +39 327 736 48 22 – цілодобова “гаряча” лінія (на випадок надзвичайних ситуацій), а також +39 0817875433 (з 09.00 до 17.00 з перервою з 13.00 до 14.30, крім вихідних днів).

E-mail – [email protected] 

 • Якщо ви, перебуваючи у місті, маєте потребу носити з собою паспорт - тримайте його в нагрудній, а не боковій чи задній кишені, або в сумці на ремні через шию. Там же - гаманець з невеликою сумою готівки, мобільний телефон тощо. Бажано тримати оригінал паспорта, цінні речі в сейфі готелю або здати їх на збереження керівнику групи для централізованого зберігання у надійному місці. Сумочку на ремінці, рюкзак носити не за спиною, а спереду або збоку - зі сторони, протилежної дороги (в Неаполі частими є випадки, коли в туристів, в тому числі з мотоциклів на ходу, виривають сумочки, гаманці, телефони тощо).
 • Майте завжди з собою, а також в готелі копію перших сторінок закордонного біометричного паспорта (саме на основі копії цього паспорта Генеральне консульство України в Неаполі буде в змозі оформити вам, в разі втрати паспорта, посвідчення особи на повернення в Україну). 
 • Переходити дорогу слід лише у визначених для цього місцях, лише на зелене світло, рукою давши зрозуміти іншим учасникам руху, що ви збираєтесь переходити (рух в Неаполі доволі хаотичний, часто без дотримання правил, проїзд, на жаль, часто здійснюється і на червоне світло).
 • Ходити, особливо ввечері, слід виключно по освітлених вулицях, площах, бажано лише центральних, чітко усвідомлюючи, що відбувається/хто знаходиться навколо (саме в натовпі, в тому числі в історичній і адміністративній частинах міста, мають місце більшість випадків викрадень особистих речей).
 • Неаполітанці – відкриті люди, залюбки, в т.ч. ініціативно йдуть на контакт і, зазвичай, готові допомогти вказати місцезнаходження потрібної вулиці, об’єкту тощо.  При цьому, на період універсіади, не виключено, будуть бажаючі скористатися перебуванням у місті великої кількості іноземців з метою заволодіння їхніми особистими речами, готівкою тощо (в Неаполі частими є випадки розбою і крадіжок у іноземців з боку невідомих людей).
 • Небезпечними є також деякі групи місцевих підлітків, які, оточуючи, можуть напасти на іноземців з метою пограбування, у т.ч. в центрі міста. 
 • Не купуйте нічого на вулиці, «з-землі», поза магазинами. Уникайте незнайомих людей чи груп людей, які вам будуть пропонувати придбати за зниженими цінами сумки, годинники, телефони, айподи  нібито відомої марки, сувеніри тощо. Як правило, йдеться про неякісні, вживані, поламані, фейкові товари, про що ви дізнаєтеся, коли продавця поруч уже не буде. Всі речі треба купувати лише офіційно - в магазинах.   
 • Якщо Вас затримали представники правоохоронних органів (polizia, guardia di finanza, carabinieri), поводьтеся спокійно, ввічливо, не чиніть опору та уникайте дій, що можуть бути розцінені як провокативні. Ви маєте право вимагати, щоб про факт вашого затримання правоохоронні органи Італії невідкладно інформували Генеральне консульство України в Неаполі (що передбачено Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року), наполягати на отриманні детальних, у т.ч. письмових пояснень щодо причини затримання, а також на встановленні контакту, зокрема телефонного та письмового, з Генеральним консульством в Неаполі для отримання консульського захисту, метою якого є забезпечення користування громадянином України всіма правами, передбаченими законами Італії та її міжнародними договорами. Консул зможе вас відвідати у разі отримання інформації про порушення ваших прав, якщо Ви повідомите: 1) Генеральне консульство України в Неаполі про таку потребу; 2) керівництво закладу, де ви перебуваєте, про зацікавленість зустрітися з консулом.
 • В разі надзвичайної ситуації рекомендуємо відразу телефонувати на «гарячу» лінію Генерального консульства, вказавши ситуацію та ваше місце знаходження, при необхідності передавши трубку представнику правоохоронних органів.
 • Майте з собою завжди пляшку холодної води, купуючи її в магазинах, а не вуличних продавців (в них вона може бути з крану, в негігієнічній пляшці).
 • Не користуйтеся послугами фізичних осіб, які пропонують послуги перевезення. Звертайтеся лише до офіційних таксистів на авто з присвоєними таксо-номерами. 
 • Не носіть з собою, тим більше відкрито цінних речей (дорогих годинників, прикрас, фотоапаратів). Не відвідуйте відомих історично і при цьому кримінально небезпечних кварталів, зокрема т.зв. Квартьєрі спаньолі («Іспанські квартали» поруч з центральною вулицею Толедо/Рома).
 • Не грайте в наперстки та інші азартні ігри на вулиці з групами осіб, які вам це пропонуватимуть. Ви ніколи не виграєте, вас може затримати поліція.  
 • Цигарки купуйте лише офіційно – в магазинах, а не «з рук» - поштучно чи пачками, що вам повсюди пропонуватиметься; для придбання цигарок в автоматах слід прикласти італійську ідентифікаційну або медичну карточку, якої ви вочевидь не маєте. Не користуйтесь послугами тих, хто вам її пропонуватиме.
 • Якщо перед вами підозріла особа – не дивіться їй в очі, будьте чемними і відразу відійдіть, не розпочинаючи розмови. 
 • Не користуйтеся пляжами в межах міста. Піщаних пляжів немає, наземне і підводне каміння слизьке – можна травмуватися, вода забруднена. 
 • Вчасно виїжджайте на місця проведення заходів, аеропорти, вокзали тощо – в Неаполі завжди «пробки», часто не працюють світлофори, велика кількість автотранспорту, вузькі дороги, що призводить до ДТП, відсутності або затримки громадського транспорту, а відтак - до запізнень.
 • Не спілкуйтеся ні з ким з підозрілих осіб, хто вам задаватиме навіть звичайні питання, намагатиметься розпочати з вами бесіду, зупинятиме під любим приводом, проситиме копійки. Їх кінцевою метою може бути вас обікрасти.
 • Не залишайте ні на секунду без уваги ваші особисті речі в кав’ярнях, місцях скупчення людей, телефони/гаманці на столиках/інших видних місцях, в жодному разі не ставте валізи/сумки на підлогу/землю на вокзалі, на вулиці. Тримайте сумки в руках, нічого не майте в задніх кишенях
 • Якщо ви болільник команди «Ювентус», не розповідайте про це (в Неаполі всі вболівають за «Наполі». До болільників інших команд, в першу чергу «Ювентуса», вкрай негативне ставлення; фіксуються випадки побиття болільників інших команд). 
 • Неаполітанці дуже горді своїм чудовим містом і його давньою історією, при цьому деякі навіть не вважають себе італійцями. Вони люблять своє місто таким, яким воно є; не критикуйте, не висловлюйте незадоволення, не займайте позицію, яка може бути сприйнятою як неповага до міста чи його жителів.
 • Неаполітанці – доволі експресивні, часто жестикулюють і голосно розмовляють. Це не завжди є ознакою роздратованості, це – місцевий «колорит».
 • Вважається, що сама краща кава і солодощі в Італії – неаполітанські. Купуйте їх у відведених для цього місцях – магазинах, кав’ярнях тощо. Місцева кава (каффè нормале) – доволі міцна, іншими варіантами можуть бути кава з молоком (кафелàтте) або капучіно.  
 • Багато неаполітанців розмовляють зазвичай неаполітанською мовою, красивою, але доволі відмінною від італійської. Англійську мову знають, як правило, люди з вищою освітою або ті, хто має роботу, пов’язану з туризмом. В центральній частині міста - в аптеках, державних установах, кав’ярнях, а також місцях продажу туристичної атрибутики, зможуть, хай не найкращою англійською, відповісти на ваші запитання.

Бажаємо вам приємного перебування в Неаполі.

Громадяни України – група підтримки наших спортсменів, можуть ознайомитись з інформацією щодо програми спортивних заходів, місць їх проведення, умов придбання квитків тощо на офіційному сайті Універсіади за посиланням https://www.universiade2019napoli.it/sport-universiade-napoli-2019/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux