На запрошення голови Об'єднаного профсоюзу журналістів регіону Кампанія К.Сільвестрі Генеральний консул був присутній на зустрічі «5 років без Рокеллі. Маніфест для фотожурналізму», яка відбулася в Неаполі 24 травня 2019 року.
На заході йшлося як про громадянина Італії Андреа Рокеллі, який загинув на поблизу Слов'янська на непідконтрольній Україні території 24 травня 2014 року, так і в цілому про актуальність журналістської діяльності в зонах конфлікту.
У цьому зв'язку позиція української сторони, озвучена, зокрема нещодавно Міністром внутрішніх справ України А.Аваковим, полягає в тому, що затримання сержанта Нацгвардії Віталія Марківа в Італії 30 червня 2017 році за звинуваченням у, начебто, причетності до загибелі італійського журналіста на Донбасі, є абсолютно невмотивоване. Відповідні свідчення, у т.ч. під присягою, були у черговий раз надані українською стороною в ході засідання 17 травня ц.р. Неприйнятними є звинувачення деякими італійськими ЗМІ В.Марківа без ухвалення судом м.Павія відповідного рішення.
В.Марків законно захищав свою Батьківщину, у момент трагічної події ніс варту на горі Карачун на іншій позиції та в іншому секторі, ніж напрямок, де загинув італійський репортер, а відстань від місця його загибелі перевищувала дальність вогню стрілецької зброї гвардійців; тяжкої ж зброї, зокрема мінометів, у них тоді не було.
В.С.Гамоцький висловив співчуття сім'ї А.Рокеллі та ще раз виклав неодноразово доведену українською стороною аргументацію.
Генеральний консул вважає вкрай важливим об'єктивне висвітлення іноземними ЗМІ подій і наслідків, пов'язаних з російською агресією проти України.
Свобода преси є одним з важливих елементів демократії, а дотримання журналістських стандартів дозволяє читачам і глядачам отримувати більш повну і якісну інформацію, необхідну для прийняття усвідомленого рішення.