4 квітня відзначається Міжнародний день поширення обізнаності щодо мінної безпеки. Питання є досить важливим для України, адже внаслідок розпочатої у 2014 році Росією війни кількість цивільних_ загиблих від підриву на мінах на Донбасі, досягла 269 осіб. Загалом, від мін на сході України постраждали 833 особи. Серед них 564 було поранено. Також відомо, що 88 осіб із загального переліку постраждалих - діти, 27 з них загинули через вибухи на мінах.
Україна платить дуже високу ціну як за свою свободу, так і захищаючи східні кордони ЄС і НАТО, що сьогодні відзначає 70 років з дня створення. Загалом з початку війни загинули понад 13 тис. громадян України – військових і цивільних.
Окрім жертв, існують величезні соціально-економічні і психологічні наслідки мінування. Ускладнений або унеможливлений доступ до шкіл, лікарень, магазинів тощо, населення не має змоги займатися посівними роботами, сільським господарством в цілому.
Враховуючи це, міжнародна солідарність не має обмежуватися висловленням глибокого занепокоєння у зв’язку з черговим брутальним актом Кремля, економічні санкції проти Росії мають бути посилені, політичний тиск має продовжуватися з тим, щоб Росія звільнила окуповані території України.
Думаючи про Україну - в міжнародно визнаних кордонах, вільну і демократичну (31 березня 2019 року було повністю підтверджено демократичність виборів), ми думаємо про всю Європу – без воєн, ненависті і насилля, якою ми хочемо бачити континент сьогодні і передати його таким наступним поколінням.
Бути нейтральними і вдавати, що нічого не відбувається в Європі, враховуючи загрозу і шантаж Росії – військовий (проти України), у вигляді дезінформації та економічний (проти ЄС) – неприпустимо.