Генеральне консульство України в Неаполі

Київ 09:13

26 червня – День кримсько-татарського прапора

26 червня, 17:27

 

Сьогодні відзначаємо День кримсько-татарського прапора.

Понад 5 років, з лютого 2014 року, український Крим є незаконно окупований Російською Федерацією. На півострові, у порушення міжнародного права, знаходиться сучасна техніка і кадрові військові РФ.  Крим став військовою базою, економічно відсталою територію, місцем терору і беззаконня.  

В Криму окупаційна влада застосовує закони, які в Росії були прийняті для боротьби з тероризмом, проте на півострові вони слугують, зокрема, для придушення прав людини і боротьби з українськими політичними в'язнями.

За роки окупації у Криму практично зникли можливості сповідувати українську і татарську культуру та ідентичність.  Українські паспорти не визнаються, примус до російського громадянства є прямим порушенням відповідних документів ООН.

Тортури, арешти за надуманими причинами, викрадення людей, придушення свободи слова і віросповідання стали, на жаль, повсякденною практикою на півострові за часів російської окупації.

Тому є надалі актуальним для наших співвітчизників, які проживають в Італії, розповідати італійськими друзям про ситуацію у Криму, аргументувати доцільність продовження економічних санкцій проти Росії, утверджуючи в такий спосіб право громадян України мати свою власну – європейську, економічно потужну, демократичну державу в міжнародно визнаних кордонах і вимагаючи від Росії дотримання двосторонніх угод і міжнародного права.

В цей день при вході до приміщення ГКУ в Неаполі кримсько-татарський прапор знаходиться поряд з Державними прапором України. Крим – це Україна!